Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną – 14.05.2023 r.

  1. W przyszłą niedzielę 21 maja będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu grupa dzieci z kl 3 SP przystąpi do 1 Komunii św. Uroczystość odbędzie się na Mszy św. w Serbach o godz. 10.00. Zbiórka dzieci przed kościołem o godz. 9.40. Proszę, aby wszyscy nie związani z uroczystością 1 Komunii św. w tym dniu skorzystali z Mszy św. o godz. 8.00 lub 17.00. Proszę, aby poza wyznaczonym fotografem, nikt nie wykonywał zdjęć w kościele, aby dzieci nie rozpraszać, ale pomóc im skupić uwagę na głębokim przeżyciu całej Eucharystii. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek 19 maja o godz. 19.00. Będzie to jednocześnie spowiedź dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
  2. Uroczystość bierzmowania dla grupy starszej odbędzie się 23 maja o godz. 18.00 w głogowskiej kolegiacie p.w. Wniebowzięcia NMP. Próby przed bierzmowaniem odbędą się 21 i 22 maja o godz. 19.00 w kolegiacie. Obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania na obu próbach jest obowiązkowa.
  3. Nabożeństwa Majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00
  4. We wtorek święto ku czci św. Andrzeja Boboli, jednego z patronów Polski.
  5. Poniedziałek, wtorek i środa w tym tygodniu to tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo pracy na roli. Osoby chcące pobłogosławienia ich gruntów uprawnych proszę o kontakt po Mszy św.
  6. Od piątku będziemy przeżywać Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN na miesiąc maj w cenie 7 zł.
  8. Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
  9. W minionym tygodniu na renowację figury NSPJ wpłynęło na konto łącznie 3550 zł. W sumie uzbieraliśmy już 14714 zł., a więc kwotę znacznie przekraczającą szacowany koszt renowacji. Wszystkim Ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy!
  10. Gorąco dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję rodzicom dzieci 1 Komunijnych i innym Parafianom za prace porządkowe przy zieleni na teranie parafialnym i piękne nowe nasadzenia kwiatów. Dziękuję panu Leszkowi Brończakowi za ekspresowe wykonanie feretronu do nowo nabytej figury MB Fatimskiej. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w liturgiczną służbę ołtarza. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i dar modlitwy. Ja także otaczałem wszystkich drogich Parafian modlitwą w sanktuarium na Jasnej Górze i w Ludźmierzu w trakcie odbywanych rekolekcji kapłańskich. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński