Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.

 1. Dziś dzieci naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.00 przystępują do uroczystej 1 Komunii św. Od jutra do piątku będą przeżywać Biały Tydzień codziennie uczestnicząc w Eucharystii z Nabożeństwem Majowym. Jutro pielgrzymka dla dzieci do Rokitna i Paradyża, gdzie nawiedzą 2 sanktuaria maryjne naszej diecezji. W środę dzieci 1 komunijne otrzymają pamiątkowe obrazki z dzisiejszej uroczystości.
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
 3. We wtorek młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu bierzmowania. Uroczystość odbędzie się 23 maja o godz. 18.00 w głogowskiej kolegiacie. Bierzmowania udzieli ks. bp Krzysztof Białasik. Próby przed bierzmowaniem odbędą się dziś i w poniedziałek o godz. 19.00 w kolegiacie. Obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania na obu próbach jest obowiązkowa.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 09.30 uroczystość 1 Komunii św. w Goli. Również w przyszłą niedzielę pierwsza rocznica Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00 w Serbach. Dzieci rocznicowe przystępują do spowiedzi we własnym zakresie.
 5. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.
 6. W piątek 26.05 przypada Dzień Matki. Otoczmy w tym dniu nasze matki gorącą modlitwą.
  Dziś w Dalkowie (gm. Gaworzyce) z okazji Dnia Matki odbywa się bardzo interesujący Festiwal Kwitnących Azalii i Różaneczników. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 7. Czytajmy prasę katolicką. Są do nabycia najnowsze tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł. oraz Mały Gość Niedzielny (już na miesiąc czerwiec) w cenie 7 zł.
 8. Trwają intensywne prace przy renowacji figury NSPJ; chcemy zdążyć przed uroczystością Bożego Ciała, która w tym roku przypada 8 czerwca.
 9. Gorąco dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Księżom naszego dekanatu dziękuję za wczorajszą posługę spowiedzi przed 1 Komunią i bierzmowaniem. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci 1 Komunijnych za wczorajsze gruntowne wysprzątanie kościoła, skoszenie trawy i uporządkowanie terenu przykościelnego. Serdecznie dziękuję za wszystkie dary ołtarza, a szczególnie za nowy zestaw nagłośnieniowy, który już kilka razy służył nam w trakcie nabożeństw poza kościołem. Dziękuję za udekorowanie kościoła pięknymi kwiatami.
  Szczególnie dziękuję katechecie Adrianowi za przygotowanie duchowe i liturgiczne dzieci do 1 Komunii św., za mnóstwo serca, które wkłada w swoją pracę i posługę. Również gorąco dziękuję rodzicom szczególnie zaangażowanym we wszelką pomoc, na których zawsze mogłem liczyć w ciągu całych minionych miesięcy. Dziękuję także panu Julianowi z Goli za prace techniczne na plebani.  
  Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński