Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Dzisiaj w Kościele przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Głównym punktem obchodów jest tradycyjnie procesja eucharystyczna ulicami miast i wsi, a w centrum uroczystości jest eucharystia, wokół której koncentruje się życie duchowe Kościoła. To w sakramencie eucharystii realizuje się Kościół jako wspólnota duchowa oparta na Jezusie Chrystusie. W procesji dajemy świadectwo, że nasza wiara nie jest czymś wyłącznie prywatnym. Wychodzimy na ulice, ponieważ chcemy zaświadczyć, że jest to wartość, która w naszym życiu ma szczególne znaczenie i traktujemy ją priorytetowo. Procesja jest momentem, w którym chcemy dzielić się wiarą w Boga ze wszystkimi w sposób publiczny.

W Serbach procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszyła bezpośrednio po Mszy Świętej, której w Boże Ciało o godz. 10.00 przewodniczył ks. Proboszcz Marek Waściński.  Jak co roku podczas procesji szliśmy do czterech ołtarzy, przy których odczytane zostały fragmenty Ewangelii odpowiednio: według św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana.

W tym roku parafianie bardzo licznie uczestniczyli w procesji. Pogoda dopisała. Tradycyjnie dzieci sypały na ulicach płatki kwiatów.