Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na X Niedzielę Zwykłą – 11.06.2023r.

 1. Trwa tzw Oktawa Bożego Ciała. Do czwartku codziennie odbywa się procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków.
 2. We wtorek 13 czerwca przypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu wyjątkowo po Mszy św. w miejsce procesji eucharystycznej będzie Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową.
 3. W piątek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. W tym dniu spotkajmy się o godz. 16.10 przy odnowionej figurze NSPJ i tam odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe. Następnie wrócimy do kościoła na modlitwę różańcową i Mszę sw., po której będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Pamiętajmy, aby w tym dniu udekorować figurę Pana Jezusa kwiatami i zniczami.
  Msza św. w Goli o godz. 18.30.
 4. W piątek przypada 11 rocznica święceń biskupich naszego ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego, otoczmy naszego pasterza serdeczną modlitwą.
 5. W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna, natomiast w środę czynna 15.30 – 16.30.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość NMP z Rokitna, głównej Patronki naszej diecezji. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w sobotę, wyjazd organizuje parafia św. Mikołaja w Głogowie, koszt 50 zł.
 7. Parafia św. Klemensa w Głogowie zaprasza 18 czerwca na Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na stronie internet. parafii św. Klemensa
 8. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje nad morzem w Jastarni rekolekcje w dniach 1-8 lipca. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 9. Ministranci naszej parafii rozegrają mecz piłkarski z ministrantami ze Szlichtyngowej. Zapraszamy do kibicowania w sobotę o godz. 10.00 na boisku szkolnym.
 10. Dziś przypada 2 niedziela czerwca, jak co roku, po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na KUL.
 11. Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy.
 12. Czytajmy prasę katolicką. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
 13. Osoby, które zapisały się na w pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszę o kontakt w zakrystii.
 14. Są czynione przymiarki, aby od września w domu parafialnym odbywały się zajęcia dla dzieci w nauce języka angielskiego. Kontakt na banerze przy ogrodzeniu kościoła.
 15. Bardzo dziękuję za liczny udział w minionym święcie Bożego Ciała, za wszelkie zaangażowanie w procesji, zwłaszcza dzieciom za sypanie kwiatków. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zbudowali i pięknie przyozdobili 4 ołtarze. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję wszystkim różom różańcowym za podjęcie codziennej modlitwy przed Mszą św. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła i bardzo zachęcam do tego wszystkich mających taką możliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński