Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na uroczystość NMP z Rokitna – 18.06.2023r.

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w codzienne procesje eucharystyczne wokół kościoła, a zwłaszcza dzieciom za sypanie kwiatków.
 2. Wczoraj odbył się mecz piłkarski między ministrantami naszej parafii i parafii ze Szlichtyngowej. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom ministrantów z Serbów i Goli za zorganizowanie ciepłego posiłku i upieczenie ciasta i dziękuję wszystkim, którzy na różne sposoby przyczynili się do organizacji tego bardzo miłego wydarzenia. Mecz zakończył się wynikiem 7:6 dla naszych ministrantów.
 3. Codziennie do końca miesiąca odprawiane są Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy św. o godz. 17.00.
 4. Dziś parafia św. Klemensa w Głogowie zaprasza na Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Festyn jest połączony z pożegnaniem tamtejszego ks. proboszcza Łukasza, który zmienia placówkę parafialną. Szczegóły na stronie internet. parafii św. Klemensa
 5. Dziś przypada 3 niedziela miesiąca, taca jest przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii. Natomiast w ubiegłą niedzielę do puszek na KUL zebraliśmy kwotę 430 zł, która została przekazana na odpowiednie konto.
 6. W piątek 23 czerwca o godz. 8.00 będzie Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji. Zapraszam grono pedagogiczne, uczniów i rodziców.
 7. W sobotę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Sobotnia Msza św. będzie wyjątkowo z uroczystości, a nie z niedzieli.
 8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN nr lipcowy z bardzo ciekawymi artykułami odnośnie wakacji w cenie 7 zł.
 9. Są czynione przymiarki, aby od września w domu parafialnym odbywały się zajęcia dla dzieci w nauce języka angielskiego. Zainteresowani mogą wziąć ulotki leżące przy gazetach.
 10. Już teraz zapraszam na Mszę odpustową naszej parafii 29.06 o godz. 18.00, po której będzie piknik dla wszystkich Parafian. Tradycyjnie dzień wcześniej na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. w int wszystkich zmarłych Parafian.
 11. W dniach 2-12 sierpnia obędzie się coroczna piesza pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę. Szczegóły dla zainteresowanych znajdują się na stronie intern. Pielgrzymki i na plakacie w gablotce. Natomiast w dniach 1-12 lipca z Klenicy wyruszy na Jasną Gorę jubileuszowa 40 pielgrzymka rolników. Szczegóły w gablotce.
 12. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii zarówno na tacę, jak i na konto parafialne, a także na kwiaty i zorganizowanie uroczystości odpustowej. Dziękuję wszystkim różom różańcowym za podjęcie codziennej modlitwy przed Mszą św. Dziękuję za wysprzątanie kościoła i udekorowanie ołtarzy kwiatami i za ofiarowane kwiaty do kościoła. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych Parafian: ś.p. Ryszarda Szwiergiel i Edmunda Przychodzeń, a w poniedziałek będzie o 13.00 pogrzeb ś.p. Henryka Golczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Ks. Marek Waściński