Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą – 25.06.2023r.

1. W piątek zakończył się rok szkolny i katechetyczny, a tym samym rozpoczął się okres wakacyjny. Serdecznie dziękuję naszemu katechecie p. Adrianowi za trud katechizacji naszych dzieci i młodzieży w minionym roku szkolnym. Wszystkim uczniom, a także pracownikom szkoły życzymy miłych i bezpiecznych wakacji i urlopów.

2. W najbliższy czwartek 29.06 przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, a tym samym odpust w naszej parafii. Mszę św. odpustową o godz. 18.00 odprawi nasz parafianin ze Starych Serbów, a obecnie posługujący w Toruniu, ks. Paweł Głodowicz. Następnie na terenie przykościelnym odbędzie się festyn dla wszystkich Parafian i Gości, na który zapraszam. Zwracam się z prośbą o upieczenie ciasta, raczej bez masy, które będzie można przynieść do salki na plebani w czwartek na godz. 16.00. Dzieci zachęcam, aby przebrały się za naszych patronów, czyli św. Piotra i Pawła. Najciekawsze pomysły będą nagrodzone na festynie. Bardzo proszę, aby w dniu odpustu każdy mógł przystąpić do Komunii św., gdyż istotą tego wydarzenia jest otrzymanie łaski odpustu zupełnego dla samego siebie.

3. W dniu odpustu o godz. 17.30 wystąpi w kościele z krótkim koncertem chór z parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie. Zapraszamy do wysłuchania.

4. Dzień wcześniej, czyli w środę 28.06 na naszym cmentarzu komunalnym zostanie odprawiona o godz. 19.00 coroczna Msza św. w int wszystkich zmarłych parafian.

5. Bardzo proszę chętne osoby do pomocy w skoszeniu trawy przy kościele. Zapraszam we wtorek po Mszy św.

6. Codziennie do końca miesiąca odprawiane są Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy św. o godz. 17.00.

7. W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy w Goli 935 zł, a w Serbach równo 2000 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

8. W piątek 30 czerwca odwiedzę chorych od godz. 10.00.

9. W sobotę 1 lipca przypada 1 sobota miesiąca. Msza św. z nabożeństwem i zmianą tajemnic różańcowych będzie o godz. 10.00.

10. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN nr lipcowy wydanie wakacyjne w cenie 7 zł.

11. Szczegółowe informacje dot. Pielgrzymki Klenickiej i Pielgrzymki Głogowskiej są na plakatach w gablotce i na stronach internetowych. Zachęcamy do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę.

12. W związku z rozpoczętym okresem urlopowym przypominam wszystkim o takim planowaniu wypoczynku, aby w każdą niedzielę i święto nakazane być na Mszy św. Eucharystia zawsze i wszędzie jest w dniu świętym absolutnym priorytetem dla każdego ochrzczonego i szczerze wierzącego. Przypominam również o odpowiednim przyzwoitym stroju do uczestniczenia w Eucharystii i przebywania w miejscach kultu. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie na drodze i przestrzeganiu zasad przepisów ruchu drogowego, co w sumieniu jest obowiązkiem każdego kierowcy.

13. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii zarówno na tacę, jak i na konto parafialne. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła. Serdecznie dziękuję panu Leszkowi za wyczyszczenie cokołu z figurą Matki Bożej, oraz pamiątkowej tablicy po ks. Władysławie Polaku. Dziękuję Parafianom, którzy pracowali przy zieleni przykościelnej, a także naszym Szafarzom za pomoc w liturgii i uporządkowaniu dokumentacji parafialnej. Dziękuję różom różańcowym za prowadzenie modlitwy przed Mszą św. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych Parafian: ś.p. Henryka Golczyk i Jana Gąsiorowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Ks. Marek Waściński