Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą – 2.07.2023r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, która jest niedzielą adoracyjną.
  2. W miniony czwartek odbyła się uroczystość odpustowa naszej parafii ku czci naszych patronów św. Apostołów Piotra i Pawła. Bogu niech będą dzięki za łaskę odpustu zupełnego, który w tym dniu otrzymaliśmy. Bardzo serdecznie dziękuję za szerokie zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości zarówno w liturgii, jak i na festynie. Dziękuję za udekorowanie kościoła kwiatami, za skoszenie trawy, za przygotowanie smacznych posiłków, za upieczenie ciast, za ławki i stoły, za nagłośnienie. Dziękuję chórowi z parafii Miłosierdzia Bożego, zespołowi Serbowiacy, policji, strażakom i wszystkim zaangażowanym w różne atrakcje na festynie. Dzięki ofiarnemu zaangażowaniu wielu osób, cała uroczystość odpustowa  bardzo się udała. Dziękuję za bardzo liczny udział w uroczystości naszym Parafianom i Gościom.
  3. Od poniedziałku do soboty odbędzie się wycieczka dla ministrantów do Zakopanego. Wszyscy wyjeżdżający uczestniczą jutro we Mszy św. o godz. 9.00, po której nastąpi wyjazd. W tym czasie zastąpi mnie ks. proboszcz ze Szlichtyngowej. W pilnych sprawach proszę się z nim kontaktować pod nr. telefonu 65 540 72 25. W związku z tym kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  4. Jutro przypada święto apostoła św. Tomasza.
  5. W tym tygodniu przypada 1 czwartek i 1 piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godz. przed Mszą.
  6. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN nr lipcowy wydanie wakacyjne w cenie 7 zł.
  7. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje stosowny godny strój, a nie swobodny.
  8. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński