Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę zwykłą – 16.07.2023r.

  1. Dziś obchodzimy 3 niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy.
  2. Od poniedziałku do soboty będę na urlopie, w tym czasie zastąpi mnie ks. kan. Janusz Jóźwiakowski z Głogowa. W związku z tym kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W pilnych sprawach proszę się kontaktować z proboszczem ze Szlichtyngowej po nr. tel  65 540 72 25.
  3. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN nr lipcowy wydanie wakacyjne w cenie 7 zł. – ostatni egzemplarz.
  4. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje stosowny godny strój, a nie swobodny.
  5. W minionym tygodniu ogłoszono wyniki Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Ku naszej radości uwzględniono aż 2 nasze wnioski złożone w styczniu tego roku. Przyznano nam łączną kwotę 774 200 zł. na dalszą renowację zabytkowego kościoła filialnego w Goli. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w zabieganie o pozyskanie tych środków, aby nasz kościół filialny był coraz piękniejszy na chwałę Bożą. Nasz kościół parafialny niestety nie kwalifikuje się do kategorii zabytków objętych rządowym programem, dlatego środków na wszelkie remonty trzeba szukać w innych źródłach. Cały czas czynimy starania, aby jak najszybciej rozpocząć wymianę instalacji elektrycznej.
  6. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a także za ofiarowane kwiaty do kościoła. Panu Leszkowi serdecznie dziękuję za wykonanie ładnego stolika pod figurę Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku, błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński