Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą – 23.07.2023r.

  1. W związku z przypadającym we wtorek wspomnieniem św. Krzysztofa, dziś po Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, pasażerów i pojazdów mechanicznych. Można będzie złożyć ofiarę na zakup środków transportu na misje wg akcji „1 grosz za szczęśliwie przejechany każdy kilometr w ciągu roku”. Można też nabyć gadżety samochodowe ze św. Krzysztofem. Błogosławieństwo pojazdów będzie również we właściwym dniu patrona kierowców, czyli 25 lipca.
  2. We wtorek przypada święto ku czci apostoła św. Jakuba, natomiast w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych dziadkach.
  3. W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy w Goli 745 zł, a w Serbach 2190 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  4. W środę 26 lipca Msza św. wraz z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy będzie wyjątkowo o godz. 8.00. W tym tygodniu wszelkie sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać w poniedziałek i wtorek po Mszy św. W inne dni tygodnia w pilnych sprawach proszę się kontaktować z ks. proboszczem z Wilkowa pod nr. tel. 609 675 161
  5. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł.
  6. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje stosowny godny strój, a nie swobodny.
  7. Proszę chętnych Parafian o pomoc w skoszeniu trawy w ogrodzie z tyłu plebani. Od czasu parafialnego odpustu bardzo urosła. Chętne osoby proszę o kontakt w zakrystii.
  8. Serdecznie dziękuję ks. kan. Januszowi Jóźwiakowskiemu za zastąpienie mnie w minionym tygodniu w zajęciach duszpasterskich. Dziękuję p. Mateuszowi za instalację zewnętrznego oświetlenia plebani i 2 Parafianom za skoszenie trawy przy kościele. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a także za ofiarowane kwiaty do kościoła. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku, błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński