Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą – 30.07.2023r.

  1. W minionym tygodniu przy błogosławieństwie naszych pojazdów, w ramach akcji 1 grosz za szczęśliwie przejechany każdy kilometr, zebraliśmy kwotę 1622 zł, która została przekazana na zakup środków transportu dla misjonarzy posługujących za granicą.
  2. W tym tygodniu przypada 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 16.15. Nabożeństwo 1 sobotnie wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca w sobotę o godz. 10.00.
  3. W piątek od godz. 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  4. We wtorek rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem abstynencji i miesiącem pielgrzymowania na Jasną Górę. Zachęcamy do pielgrzymowania osobiście lub do podjęcia dzieła duchowego pielgrzymowania z codziennym omadlaniem pieszych pielgrzymów. Osoby chcące osobiście powitać naszych pielgrzymów wchodzących na Jasną Górę mogą zapisać się na wyjazd autokarowy do Częstochowy. 11 sierpnia o godz. 22.45 autobus zabierze chętnych z przystanku przy kościele. Zapisy przyjmuje parafia w Szlichtyngowej, koszt 80 zł.
  5. W sierpniu Kościół gorąco zachęca do podjęcia abstynencji od spożywania i częstowania alkoholem i modlitwy o trzeźwość naszego polskiego narodu.
  6. Zgodnie z dekretem ks. bp. Tadeusza Lityńskiego, 31 lipca kończy się moja funkcja administratora parafii w Serbach i z dniem 1 sierpnia rozpocznę funkcję proboszcza w naszej parafii. Zgodnie z prawem kanonicznym, liturgiczny obrzęd wprowadzenia w posługę proboszcza odbędzie się we wtorek 1 sierpnia na Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy.
  7. 1 sierpnia to również rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
  8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł.
  9. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje stosowny godny strój, a nie swobodny.
  10. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonali prace porządkowe przy zieleni otaczającej kościół i plebanię. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a także za ofiarowane kwiaty do kościoła. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku, błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński