Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Przemienienia Pańskiego – 06.08.2023r.

  1. W dzisiejszą niedzielę zastępuje mnie w parafii ks. kan. Andrzej Sapieha, na co dzień posługujący w kurii biskupiej. Dziękuję ks. Andrzejowi za dzisiejszą posługę duszpasterską. Natomiast od jutra do piątku zastąpi mnie ks. Grzegorz Niedźwiedź, proboszcz parafii w Wilkowie. W pilnych sprawach proszę się kontaktować z ks. Grzegorzem pod nr. tel. 609 675 161.
  2. W miniony wtorek nastąpiło uroczyste liturgiczne rozpoczęcie mojej posługi proboszcza w parafii w Serbach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i wszelką życzliwość, jaką jestem otaczany. Niech dobry Jezus błogosławi naszej parafii, a Maryja wraz ze świętymi Piotrem i Pawłem, oraz ze św. Jadwigą, niech nieustannie nas wspierają modlitewnym wstawiennictwem u Wszechmogącego Boga Trójjedynego.
  3. Również w miniony wtorek rozpoczął się sierpień, który jest miesiącem abstynencji od spożywania oraz częstowania alkoholem i jest czasem modlitwy o trzeźwość naszego polskiego narodu. Zachęcamy również do podjęcia dzieła duchowego pielgrzymowania z codziennym omadlaniem pieszych pielgrzymów zmierzających do narodowego sanktuarium maryjnego w Częstochowie. Osoby chcące osobiście powitać naszych pielgrzymów wchodzących na Jasną Górę mogą zapisać się na wyjazd autokarowy do Częstochowy. 11 sierpnia o godz. 22.45 autobus zabierze chętnych z przystanku przy naszym kościele. Zapisy przyjmuje parafia w Szlichtyngowej, koszt 80 zł.
  4. W środę przypada święto patronki Europy św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy, a w czwartek święto ku czci św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  5. W przyszłą niedzielę po ostatniej Mszy św. będzie Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.
  6. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł.
  7. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje stosowny godny strój, a nie swobodny.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję panu Andrzejowi za usunięcie awarii hydrofora, dziękuję dyrekcji ZGK w Serbach za pomoc w skoszeniu trawy na terenie parafialnym. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a także za troskę o wystrój i piękno kościoła i terenu wokół niego. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku, błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz