Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę zwykłą – 20.08.2023r.

  1. W tym tygodniu w czwartek przypada święto Apostoła św. Bartłomieja, natomiast w sobotę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Sobotnia Msza św. o godz. 17.00 będzie z uroczystości, a nie z niedzieli.
  2. W minionym tygodniu na pomoc powodzianom w Słowenii zebraliśmy 1497 zł, natomiast na pomoc w remontach ubogim parafiom 1847 zł. Kwoty te zostały przekazane na podane konta.
  3. Dziś przypada 3 niedziela miesiąca, czyli taca jest przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
  4. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD, wszystko, co jest zasilane energią elektryczną) Zbiórka jest aprobowana przez kurię biskupią naszej diecezji, a jej celem jest wsparcie polskich misjonarzy, którzy posługują w najbiedniejszych krajach świata. Wszelki sprzęt elektryczny można przynosić do bazy ZGK przy ul. Brzozowej w Serbach 4 i 5 września do godz. 16.00.
  5. Gminne Dożynki odbędą się w sobotę o godz. 14.00 na boisku sportowym w Wilkowie.
  6. Pamiętajmy, że sierpień, jest miesiącem abstynencji od spożywania i częstowania alkoholem i czasem modlitwy o trzeźwość naszego polskiego narodu.
  7. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł.
  8. Pamiętajmy, że mimo bardzo ciepłej pory roku w miejscach sakralnych obowiązuje stosowny godny i przyzwoity strój.
  9. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w minioną niedzielę w Nabożeństwie Fatimskim. Dziękuję Parafiankom, które ofiarowały kwiaty do kościoła i dziękuję za ich pielęgnację. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i zaangażowanie w liturgię, oraz w prace porządkowe. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku, błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz