Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę zwykłą – 27.08.2023r.

 1. W tym tygodniu w czwartek przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.15. Szczególnie zachęcam dzieci i młodzież do spowiedzi św. w związku z rozpoczynającym się wkrótce nowym rokiem szkolnym.
 2. Ze względu na obowiązkowe spotkanie formacyjne dla wszystkich księży przypadające 1 września, chorych z posługą sakramentalną odwiedzę 5 września.
 3. W sobotę o godz. 12.00 będzie Msza św. dożynkowa z podziękowaniem za tegoroczne plony. W związku z tym Nabożeństwo 1 Sobotnie wraz ze zmianą tajemnic różańcowych rozpocznie się wyjątkowo o godz. 11.00, a zakończy się Mszą św.
 4. W piątek 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwie o poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
 5. W niedzielę 3 września na terenie przy kościele odbędzie się piknik dla dzieci i rodziców zainteresowanych szkołą języka angielskiego powstającą przy naszej parafii. Szczegóły na plakacie w gablotce i naszej stronie parafialnej.
 6. Można już zamawiać Msze św. na przyszły rok w kancelarii parafialnej w środę 15.30 – 16.30 i w piątek 15.30 – 16.00.
 7. W niedzielę 3 września o godz. 9.30 w głogowskiej kolegiacie odbędzie Msza św. i modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez zaproszonych z USA gości, oraz znanego ewangelizatora Marcina Zielińskiego. Szczegóły na plakacie.
 8. W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy naszej parafii zebraliśmy w Goli 530 zł, a w Serbach 2053 zł.
 9. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD, wszystko, co jest zasilane energią elektryczną) Zbiórka jest aprobowana przez kurię biskupią naszej diecezji, a jej celem jest wsparcie polskich misjonarzy, którzy posługują w najbiedniejszych krajach świata. Wszelki sprzęt elektryczny można przynosić do bazy ZGK przy ul. Brzozowej w Serbach 4 i 5 września do godz. 16.00.
 10. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., a także miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.
 11. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy ofiarowali kwiaty do kościoła i dbali o nie, dziękuję za komplet nowych obrusów ołtarzowych i wszelką pomoc przy naszym kościele.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego świętowania Niedzieli, wypoczynku i udanego całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz