Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą – 10.09.2023r.

  1. Dziś w Markowej, k. Rzeszowa, odbywa się uroczysta beatyfikacja polskiej rodziny Ulmów, która w czasie II Wojny Światowej została bestialsko zamordowana za ukrywanie kilku Żydów. Jest to niezwykłe wydarzenie, w którym do godności błogosławionych zostanie wyniesione małżeństwo Józefa i Wiktorii wraz z ich 7 dzieci, z których jedno było jeszcze nienarodzone. Na stoliku z gazetami są materiały o tej niezwykłej Rodzinie: bezpłatne pismo Dobre Nowiny, oraz mała książeczka o rodzinie Ulmów wraz z modlitwami w cenie 10 zł., którą można nabyć w zakrystii.
  2. W środę 13 września przypada kolejna rocznica Objawień Fatimskich, serdecznie zapraszam na Procesję Fatimską po Mszy św. wraz z modlitwą różańcową.
  3. W czwartek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych i tych wiszących na ścianach.
  4. W sobotę 16 września Msza św. będzie o godz. 9.00 rano.
  5. Za tydzień przypada 3 niedziela września, a więc taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy, natomiast po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią w naszej parafii do 1 Komunii św. W trakcie Mszy św. będzie również pobłogosławienie dzieci z klas 1, oraz ich tornistrów.
  7. Dziękuję Dyrekcji ZGK w Serbach za udostępnienie placu na zbiórkę elektrośmieci, a także wszystkim, którzy wsparli tę akcję.
  8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.
  9. Bardzo dziękuję grupie Parafianek, które w minionym tygodniu przyozdobiły prezbiterium naszego kościoła nowymi koronkowymi materiałami. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom ministrantów i wszystkim, którzy pomogli zorganizować wczorajsze bardzo udane spotkanie w ogrodzie parafialnym. Bardzo dziękuję panom Mateuszowi, Jackowi i Marianowi za fizyczne prace przy kościele i plebani, Bóg zapłać za nowy piękny ornat ku czci Matki Bożej, a także za nowe kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne, oraz za ofiary i wszelką pomoc i wsparcie po niedawnym włamaniu. Wszystkim Parafianom życzę dobrego świętowania niedzieli, wypoczynku i udanego całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz