Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą – 17.09.2023r.

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z PRZEKAZANIEM RELIKWII BŁOGOSŁAWIONEJ RODZINY ULMÓW

Drodzy Diecezjanie, w niedzielę 10 września br. w Markowej na Podkarpaciu miała miejsce uroczysta beatyfikacja rodziny Ulmów: Józefa, Wiktorii i ich siedmiorga dzieci. Dzięki życzliwości abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego, do naszej diecezji trafią relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Ich przekazanie odbędzie się podczas odpustu Matki Bożej Różańcowej w diecezjalnym sanktuarium w Rokitnie w sobotę 7 października bieżącego roku. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00, a sumie odpustowej sprawowanej o godz. 12.00 będzie przewodniczył abp Józef Michalik, emerytowany metropolita przemyski, a wcześniej również pasterz naszej diecezji. Do udziału w rokitniańskim odpuście różańcowym połączonym z przekazaniem relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów gorąco zapraszam wszystkich diecezjan, a w sposób szczególny wszystkich członków Żywego Różańca. Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie wyjazdów z parafii i dekanatów, tak aby umożliwić dotarcie do Rokitna jak największej liczbie wiernych.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

  1. Można zapisywać się na wyjazd autokarowy do Rokitna w dniu 7 września. Koszt 50 zł.
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy rocznicę agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią w naszej parafii do 1 Komunii św. W trakcie Mszy św. będzie również pobłogosławienie dzieci z klas 1, oraz ich tornistrów.
  4. Dziś przypada 3 niedziela września, a więc taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  5. Jutro obchodzimy święto jednego z patronów Polski – św. Stanisława Kostki, a w czwartek święto ku czci św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  6. W środę 20 września o godz. 16.00 na plebani będzie spotkanie dla wszystkich zapisanych na październikową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Na spotkanie należy przynieść paszport, oraz pozostałą kwotę pieniężną.
  7. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.
  8. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnej modlitwie i procesji Fatimskiej. Bardzo dziękuję panu Leszkowi za wykonanie nowego, większego feretronu do figury Matki Bożej Fatimskiej, a panu Bernardowi za odnowienie drewnianych lichtarzy. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne, oraz za dodatkowe ofiary na system monitoringu i rozbudowę systemu alarmowego na plebani. Wszystkim Parafianom życzę dobrego świętowania niedzieli, wypoczynku i udanego całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz