Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykłą – 24.09.2023r.

 1. Organizowany jest wyjazd autokarowy do Rokitna w dniu 7 października z okazji corocznej pielgrzymki dla wspólnoty Żywego Różańca. Jest to jednocześnie dzień skupienia dla parafialnych zespołów Caritas. Pojechać na pielgrzymkę może też każda chętna osoba. Koszt 50 zł., zapisy w zakrystii.
 2. W środę po Mszy św. zapraszam wszystkie róże różańcowe na krótkie spotkanie organizacyjne.
 3. W czwartek 28 września Koronka do Bożego Miłosierdzia  na ulicach miast świata. Zapraszam na godz. 14.3o do naszego kościoła na krótką Adorację, po której przejdziemy do figury Serca Pana Jezusa pomodlić się o Boże Miłosierdzie dla świata.
 4. W piątek przypada święto ku czci św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 5. W sobotę 30.09 będzie spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 oraz ich rodziców. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Proszę przynieść 15 zł na zakupienie dzienniczków i długopisy do wypełnienia deklaracji.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem będzie po Mszy św. o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się Miejska Procesja Różańcowa ulicami Głogowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00. w kościele św. Maksymiliana M. Kolbe przy ul. Legnickiej, a zakończenie przy kościele Miłosierdzia Bożego na Piastowie. Zachęcamy do udziału w modlitwie Różańcowej w intencji rodzin, miasta i naszej Ojczyzny.
 8. W Głogowie dobiega końca budowa tak bardzo potrzebnego hospicjum. Wszyscy chorzy będą w nim objęci również opieką duszpasterską. Oba dekanaty głogowskie zobowiązały się do wyposażenia kaplicy, która będzie w tej placówce. Każdy, kto by chciał wspomóc to dzieło, może w przyszłą niedzielę złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
 9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł. – ostatni egzemplarz.
 10. Przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych odbywa się w naszym dekanacie raz w roku. Rozpocznie się dnia 24 września 2023, czyli dzisiaj o godz. 18.00 w Parafii św. Mikołaja w Głogowie.
 11. Chcę powołać w naszej parafii radę parafialną.
 12. Dziękuję serdecznie trzem Paniom za ufundowanie pięknych kompozycji kwiatowych do naszego kościoła. Bardzo dziękuję Pani Janinie za ufundowanie nowego naczynia liturgicznego do udzielania Komunii św. pod obiema postaciami. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na fundusz remontowy, a także do puszek na KUL i IFT i za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne. Bardzo dziękuję za dodatkowe ofiary na system monitoringu i rozbudowę systemu alarmowego na plebani, a także za wszelkie zaangażowanie w życie parafii i wszelką życzliwość, której jest tak wiele! Wszystkim Parafianom życzę dobrego świętowania niedzieli, wypoczynku i udanego całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz