Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą – 8.10.2023r.

  1. Dziś 2 niedziela października, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, aby wesprzeć stypendiami ubogą uzdolnioną młodzież.
  2. Dziś nabożeństwo różańcowe o 16.30, a po nim ostatnia Msza św. niedzielna. W tygodniu Różaniec św. po Mszy św. o godz. 17.00. W czwartki Różaniec dla dzieci. Za odmówienie wspólnotowe różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  3. Planowana pielgrzymka do Ziemi Świętej na chwilę obecną uległa zawieszeniu ze względu na wybuch wojny w Izraelu. Wkrótce zapadnie ostateczna decyzja co do wyjazdu.
  4. W piątek 13 października ostatnia w tym roku Procesja Fatimska wraz z modlitwą różańcową po Mszy św.
  5. W sobotę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach i wychowawcach.
  6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Fundusz Remontowy.
  7. Zbliża się odpust kościoła p.w. św. Jadwigi w Goli. Tradycyjna piesza pielgrzymka do Goli odbędzie się w sobotę 14 października. Wyjście grupy o godz. 9.00 sprzed kościoła w Serbach. W Goli Msza św. o 12.00 na zakończenie pielgrzymki i po niej posiłek przy kościele. Powrót we własnym zakresie. Szczególnie do udziału w pielgrzymce zaproszeni są wszyscy kandydaci do bierzmowania i dzieci 1 Komunijne wraz z rodzicami. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. do wtorku włącznie.
  8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł. i bezpłatne pismo Dobre Nowiny.
  9. Nadal można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej albo na kartkach w kopercie wrzuconych na tacę, albo bezpośrednio do mnie. Kandydatem może być osoba pełnoletnia, praktykująca, po bierzmowaniu, stale zamieszkująca na terenie parafii, ciesząca się dobrą opinią wśród parafian.
  10. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na wyposażenie kaplicy w nowym hospicjum w Głogowie. Bardzo dziękuję panu Łukaszowi Adamiakowi za wielogodzinną pracę przy montażu systemu monitoringu na plebani. Bóg zapłać państwu Barbarze i Janowi Dziewaczyńskim za wykonanie pięknych świec na ołtarz Matki Bożej, a także pani Janinie, pani Alicji, panu Czesławowi i panu Mateuszowi za różne prace przy kościele i plebani. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom, którzy wsparli rozbudowę systemu alarmowego i monitoringu. Wszystkim Parafianom życzę dobrego świętowania niedzieli, wypoczynku i jak najobfitszych łask płynących z modlitwy różańcowej. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński, proboszcz