Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

14 października – Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzymy wszystkim Nauczycielom, aby umieli dać szansę każdemu dziecku zaistnieć w świecie; aby przekazywana dzieciom wiedza była dla nich źródłem inspiracji i nauki konstruktywnego myślenia! Najlepszym i najtrwalszym podarunkiem dla dziecka jest wykształcenie, a wiemy, że każdego dnia dajecie im szansę na lepszą przyszłość.
Z okazji Dnia Nauczyciela składamy wam serdeczne podziękowania. Dziękujemy za cierpliwość i serce, z którymi przekazujecie wiedzę uczniom.

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serbach składam najserdeczniejsze życzenia: pomyślności, radości oraz błogosławieństwa Bożego! Dziękuję za Waszą pracę!

Z pozdrowieniami,
ksiądz Marek Waściński – Proboszcz

Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach i wychowawcach.