Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą – 15.10.2023r.

 1. Dziś 3 niedziela października, taca jest przeznaczona na fundusz remontowy.
 2. Dziś nabożeństwo różańcowe o 16.30, a po nim ostatnia Msza św. niedzielna. W tygodniu Różaniec św. po Mszy św. o godz. 17.00. W czwartki Różaniec dla dzieci. Za odmówienie wspólnotowe różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
 3. Jutro przypada kolejna rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II. Jest to jednocześnie wspomnienie w liturgii św. Jadwigi Śląskiej – patronki kościoła filialnego w Goli. Msza św. odpustowa dziś o godz. 10.00 w Goli. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom wczorajszej pieszej pielgrzymki z Serbów do Goli, szczególnie strażakom z OSP za zabezpieczenie pielgrzymów i mieszkańcom Goli za gościnę i poczęstunek.
 4. W środę przypada święto Ewangelisty św. Łukasza, który patronuje służbie zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracujących i posługujących w służbie zdrowia.
 5. W najbliższą środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. Zaplanowana na obecny czas pielgrzymka do Ziemi Świętej, z powodu wybuchu wojny, została definitywnie odwołana. W listopadzie odbędzie się spotkanie z przedstawicielem biura podróży w celu podjęcia dalszych decyzji.
 7. Od jutra do czwartku będzie mnie zastępował ks. Grzegorz Niedźwiedź z Wilkowa, w pilnych sprawach proszę się z nim kontaktować pod nr. tel. 609 675 161.
 8. Zbliża się listopad poświęcony modlitwie za zmarłych. Na bocznych ołtarzach są kartki wypominkowe, na których można wypisać imiona swoich bliskich zmarłych. Proszę wypełnić je czytelnie, najlepiej drukowanymi literami. Wypełnione kartki można wrzucić na tacę lub przynieść do zakrystii. 
 9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł. i bezpłatne pismo Dobre Nowiny.
 10. Od jutra do końca miesiąca proszę wszystkie róże różańcowe o codzienną modlitwę o pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie i Izraelu.
 11. Zaplanowany na 21.10 mecz piłkarski ministrantów w Szlichtyngowej został przełożony na sobotę 11-listopada.
 12. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Serdecznie dziękuję Panom Strażakom z OSP za prace wysokościowe przy plebani. Bardzo dziękuję Dyrekcji szkoły i Dyrekcji ZGK za pomoc w realizacji planu zabezpieczenia terenu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom życzę pięknego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego w gronie najbliższych. Gorąco zachęcam, aby spełnić swój obywatelski obowiązek i wziąć udział w dzisiejszych wyborach parlamentarnych w trosce o przyszłe dobro naszej Ojczyzny.
 13. Modlitwa za Ojczyznę.

Ks. Marek Waściński, proboszcz