Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą – 22.10.2023r.

  1. Dziś przypada niedziela misyjna, taca jest przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.
  2. Dzisiaj jest coroczne liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św. Liczenie odbywa się wyłącznie w celach statystycznych.
  3. Dziś nabożeństwo różańcowe o 16.30, a po nim ostatnia Msza św. niedzielna. W tygodniu Różaniec św. bezpośrednio po Mszy św. W czwartki Różaniec dla dzieci. Za odmówienie wspólnotowe różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  4. W środę 25.10 przypada ważna rocznica poświęcenia odbudowanego po wojnie naszego kościoła parafialnego w Serbach. Przyjdźmy jak najliczniej na uroczystą Mszę św. w tym dniu, aby podziękować Bogu za dar tej świątyni.
  5. W sobotę przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, jest to jednocześnie dzień imienin naszego biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
  6. Rodzice dzieci I Komunijnych i kandydaci do bierzmowania, którzy jeszcze nie oddali wypełnionej deklaracji proszeni są o jej złożenie definitywnie do przyszłej niedzieli. Po tym terminie lista kandydatów do przyjęcia tych sakramentów na obecny rok szkolny będzie zamknięta.
  7. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz. 15.30 – 16.30.
  8. Na bocznych ołtarzach, a także na stoliku z gazetami są kartki wypominkowe, na których można wypisać imiona swoich bliskich zmarłych. Proszę wypełnić je czytelnie, najlepiej drukowanymi literami. Wypełnione kartki można wrzucić na tacę lub przynieść do zakrystii. 
  9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł. i bezpłatne pismo Dobre Nowiny.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na Fundusz Remontowy. Dziękuję panu Zbigniewowi za wszelkie zaangażowanie w parafii i panu Adrianowi za prowadzenie Różańca św. podczas mojej nieobecności. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom życzę pięknego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego w gronie najbliższych.

Ks. Marek Waściński, proboszcz