Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych

Pierwsze dni listopada, a zwłaszcza uroczystość Wszystkich Świętych, obchodzona 1 listopada, oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny (2 listopada), stanowią okazję do bardziej intensywnej modlitwy za zmarłych. W ich intencji na wielu cmentarzach zostaną w tych dniach odprawione msze św. oraz procesje z modlitwami. Wspominamy wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

1 listopada po południu, po Nieszporach lub niezależnie od nich, na cmentarzach odprawiane są procesje żałobne ze stacjami. Od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach można uzyskać odpust zupełny.

W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.

W środę 1 listopada Msza św. na cmentarzu w Serbach o 14.00. W Goli Msza św. na cmentarzu o godz. 10.00. Przed Mszami na cmentarzu procesja z nabożeństwem żałobnym w int. zmarłych.
W Uroczystość Wszystkich Świętych serdecznie zapraszamy na modlitwy wieczorne na cmentarzu na godz. 19.00. Proszę przynieść ze sobą znicze.

W naszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ks. Bp Tadeusz Lityński będzie przewodniczył modlitwom na cmentarzu w Głogowie przy ulicy Legnickiej. O godz. 14.30  rozpocznie się procesja, a po niej o godz. 15.00 Msza św.