Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zwykłą – 29.10.2023r.

 1. Dziś w trakcie Mszy św. o godz. 12.00 będzie udzielony sakrament chrztu św.
 2. We wtorek kończą się nabożeństwa różańcowe, bardzo zachęcam do odmawiania tej modlitwy codziennie w gronie rodziny. Dziś nabożeństwo różańcowe o 16.30, a po nim ostatnia Msza św. niedzielna. W poniedziałek i wtorek  Różaniec św. bezpośrednio po Mszy św. Za odmawianie wspólnotowe różańca wraz z rozważaniami w kościele lub w rodzinie można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
 3. W środę 01.11 przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to jedno ze świąt nakazanych, a więc mamy obowiązek wziąć udział we Mszy św. w kościele lub na cmentarzu. W tym dniu Msze św. w Serbach o 8.00 i na cmentarzu o 14.00. W Goli Msza św. na cmentarzu o godz. 10.00. Przed Mszami na cmentarzu procesja z nabożeństwem żałobnym w int. zmarłych.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych serdecznie zapraszam wszystkich na modlitwy wieczorne na cmentarzu na godz. 19.00. Proszę przynieść ze sobą znicze.
 5. W czwartek 02.11 Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 6. W dniach 01-08 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Warunkami są przyjęcie Komunii św, nabożne odwiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Papieża i duchowe wyrzeczenie się od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Codziennie można pomóc jednej duszy.
 7. Co roku Kościół uwrażliwia i przestrzega przed tzw. Halloween. Jest to czysta forma pogaństwa i człowiek ochrzczony nie powinien mieć z tym nic wspólnego, nawet w formie zabawy. Chrońmy przed tym nasze dzieci!
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00. Bardzo proszę, aby nie planować spowiedzi krótko przed Mszą, bo mogę nie zdążyć wszystkich wyspowiadać. W tym dniu kancelaria parafialna będzie czynna 15.30 – 16.00.
 9. W piątek odwiedzę chorych od godz. 10.00.
 10. W sobotę Nabożeństwo 1 Sobotnie wraz ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 10.00.
 11. Na bocznych ołtarzach, a także na stoliku z gazetami są kartki wypominkowe, na których można wypisać imiona swoich bliskich zmarłych. Proszę wypełnić je czytelnie, najlepiej drukowanymi literami. Wypełnione kartki można wrzucić na tacę lub przynieść do zakrystii. Za zmarłych z Wypominek będziemy się wspólnie modlić codziennie od 2 listopada po Mszy św., a w niedzielę po ostatniej Mszy św.
 12. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.
 13. Serdeczne Bóg zapłać 4 Mamom i kilkorgu Dzieciom 1 Komunijnym za wygrabienie liści przy kościele, państwu Przybylskim, państwu Osior i państwu Michalak za ofiarowane kwiaty do wystroju kościoła. Bardzo dziękuję panu Zbigniewowi, panu Krzysztofowi i panu Dariuszowi za prace wykonane przy kościele i przy plebani. Bardzo dziękuję Dyrekcji i Pracownikom szkoły za pomoce poligraficzne, serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na wypominki i za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom życzę pięknego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego w gronie najbliższych i zapraszam na ostatnie już w tym tygodniu nabożeństwa różańcowe.          

Ks. Marek Waściński, proboszcz