Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykłą – 05.11.2023r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, czyli tzw. niedziela adoracyjna.
 2. Codziennie do 08 listopada można jeszcze uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Warunkami są przyjęcie Komunii św, nabożne odwiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Papieża i duchowe wyrzeczenie się od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Można jeszcze pomóc 4 duszom w czyśćcu.
 3. W czwartek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a w sobotę Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. W tym dniu zapraszam na tradycyjne wypominki patriotyczne o 10.30, oraz na Mszę św. w int Ojczyzny o godz. 11.00.
 4. Zbiórka dla wszystkich ministrantów, aspirantów i lektorów w piątek po Mszy św, czyli ok 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 6. Nabożeństwa wypominkowe codziennie po Mszy św., a w niedzielę po ostatniej Mszy św.
 7. W sobotę, 25 listopada 2023r., w Grodowcu odbędą się Modlitewne Wieczory Młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży, przeżywanych na poziomie diecezjalnym. Hasło tego spotkania brzmi: „Radując się w nadziei!”. Będzie to czas dziękczynienia za ŚDM w Lizbonie, dzielenia się świadectwem uczestników tamtych wydarzeń oraz okazja do wspólnej modlitwy młodych ludzi z całej diecezji. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Zakończenie czuwania o 21.15.
  Plan spotkania:
  16.00 Recepcja – wydawanie przygotowanych materiałów
  17.00 Rise Up! (zawiązanie wspólnoty, świadectwa z ŚDM, uwielbienie)
  18.00 Eucharystia
  19.00 Agapa (poczęstunek dla uczestników)
  19.45 Katecheza
  20.15 Adoracja
  21.00 Apel Jasnogórski
  Zapisy chętnej młodzieży od 7 klasy SP wzwyż po każdej Mszy św w zakrystii.
 8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.
 9. Proszę wszystkich rodziców dzieci 1 Komunijnych o pomoc w uprzątnięciu liści, których w minionym tygodniu bardzo dużo spadło.
 10. Bardzo dziękuję za bardzo liczny udział we Mszy św. na cmentarzu 01.11, a także za wspólne modlitwy wieczorne w tym dniu na cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać pani Joannie za piękną dekorację świąteczną w naszym kościele. Bardzo dziękuję panu Zbigniewowi i panu Czesławowi za prace techniczne na terenie przykościelnym i za wszelką pomoc. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne, a także za ofiary złożone na Wypominki. Wszystkim Parafianom życzę pięknego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego w gronie najbliższych.

Ks. Marek Waściński, proboszcz