Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę zwykłą – 12.11.2023r.

1. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  2. Jutro przypada święto ku czci pierwszych męczenników Polski i patronów naszej diecezji św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  3. W sobotę 18.11 bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy. W tym dniu o godz. 15.00 w kościele będzie spotkanie formacyjne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  4. Nabożeństwa wypominkowe codziennie po Mszy św., a w niedzielę po ostatniej Mszy św.
  5. W sobotę, 25 listopada 2023r., w Grodowcu odbędą się Modlitewne Wieczory Młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży, przeżywanych na poziomie diecezjalnym. Hasło tego spotkania brzmi: „Radując się w nadziei!”. Będzie to czas dziękczynienia za ŚDM w Lizbonie, dzielenia się świadectwem uczestników tamtych wydarzeń oraz okazja do wspólnej modlitwy młodych ludzi z całej diecezji. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Zakończenie czuwania o 21.15.
    Plan spotkania:
    16.00 Recepcja – wydawanie przygotowanych materiałów
    17.00 Rise Up! (zawiązanie wspólnoty, świadectwa z ŚDM, uwielbienie)
    18.00 Eucharystia
    19.00 Agapa (poczęstunek dla uczestników)
    19.45 Katecheza
    20.15 Adoracja
    21.00 Apel Jasnogórski
    Zapisy chętnej młodzieży od 7 klasy SP wzwyż po każdej Mszy św w zakrystii.
  6. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.
  7. Za tydzień w 3 niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy.
  8. Wczoraj w Szlichtyngowie odbył się rewanżowy mecz piłkarski pomiędzy ministrantami obu parafii. Ponownie lepsi okazali się nasi ministranci wygrywając 12:7.
  9. Bardzo dziękuję małżeństwu naszej parafii za kilkudniową pracę przy usuwaniu liści z terenu przykościelnego. Wszystkim Parafianom bardzo dziękuję za rozmaitą pomoc w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne. Wszystkim Parafianom życzę pięknego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego w gronie najbliższych.
  10. Dziś mija rocznica mojej posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Serdecznie dziękuję Wam drodzy Parafianie za ogrom modlitwy, dobroci, pomocy, uśmiechów i wszelkiej życzliwości w ciągu tego roku! Za popełniane błędy bardzo przepraszam! Niech nam wszystkim dobry Bóg błogosławi, abyśmy razem wędrowali do Niego ze wsparciem Maryi i naszych patronów św. Piotra, Pawła i Jadwigi Śląskiej. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński, proboszcz