Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrystusa Króla – 26.11.2023r.

 1. Dzisiaj święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Nasza parafia gości alumna 2 roku przygotowującego się do kapłaństwa, który dziś o godz 15.45 zaprasza na spotkanie na plebani wszystkich lektorów, ministrantów i aspirantów.
 2. Dziś nabożeństwo wypominkowe po Mszy św. o godz. 17.00, w tygodniu tuż po Mszy św.
 3. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie z p. Bajonem w sprawie nieodbytej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 4. W środę po Wypominkach zapraszam Parafialny Zespół Caritas na spotkanie na plebani.
 5. W czwartek przypada święto ku czci apostoła św. Andrzeja.
 6. W tym tygodniu przypadają 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Spowiedź 1 piątkowa od godz. 16.00 do 16.50. Nabożeństwo 1 sobotnie wraz ze zmianą tajemnic żywego różańca od godz. 10.00 w sobotę. Zapraszam zwłaszcza wszystkich należących do Żywego Różańca.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek od godz. 10.00. w tym dniu kancelaria parafialna będzie czynna do godz. 16.00.
 8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny na grudzień w cenie 7 zł.
 9. Można jeszcze w zakrystii kupić kilka egzemplarzy książki – kalendarza p.t. Słowo na każdy dzień, Ewangelia 2024. Tym razem tylko w twardej okładce. Mały format kosztuje 20 zł, większy 39 zł. 
 10. Za tydzień będziemy przeżywać pierwszą niedzielę Adwentu. W tym dniu zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które wkrótce będą dostarczone do naszych domów.
 11. Od przyszłej niedzieli będą sprzedawane tradycyjne świąteczne świece Caritas na stół wigilijny, małe 10 zł, duże 20 zł.
 12. W tym roku będziemy przeżywać parafialne rekolekcje adwentowe 17-20 grudnia, które wygłosi ks. Piotr Wadowski.
 13. Bardzo dziękuję naszym Parafianom za rozmaitą pomoc w minionym tygodniu: panu sołtysowi Tadeuszowi i panu Leszkowi za przygotowanie nowego stelaża i wieńca adwentowego, panu Mateuszowi za montaż oświetlenia zewnętrznego kościoła. Bardzo dziękuję za ufundowanie pięknej stuły kapłańskiej na nabożeństwa Maryjne. Serdecznie dziękuję za wysprzątanie i przyozdobienie kościoła i terenu na zewnątrz kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i za coroczne ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła. Wszystkim Parafianom życzę pięknego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego w gronie najbliższych.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego zmarłego Parafianina Czesława Czachajda, który przed laty ofiarował do naszego kościoła tabernakulum. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Marek Waściński, proboszcz