Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 1 Niedzielę Adwentu – 03.12.2023r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zwana niedzielą adoracyjną.
 2. Dziś rozpoczyna się Adwent i jednocześnie nowy rok liturgiczny. O zbliżającym się przyjściu Chrystusa będzie nam przypominał wieniec adwentowy z symbolicznymi 4 świecami zapalanymi w kolejne niedziele. W czasie Adwentu będziemy uczestniczyć w parafialnych rekolekcjach w dniach 17-20 grudnia, które wygłosi ks. Piotr Wadowski.
 3. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 będą się odbywały Msze św. ku czci NMP zwane Roratami. Zapraszam na nie dzieci z elektrycznymi lampionami i wszystkich chętnych, których również zachęcam do przychodzenia z zapaloną lampką, która jest znakiem oczekiwania na przyjście Jezusa. Dzieci każdego dnia będą otrzymywały obrazki do wklejania na specjalnej planszy. Głównym tematem Rorat będzie stawianie szopki betlejemskiej razem ze św. Franciszkiem. Zachęcam wszystkie dzieci do pisania na papierowych kolorowych serduszkach wykonanego dobrego uczynku. Codziennie na Roratach będzie losowanie jednego serduszka z nagrodą.
 4. We wtorek po Mszy św. w kościele będzie spotkanie grupy dekorującej kościół na Boże Narodzenie. Proszę, aby przyszli na spotkanie również rodzice dzieci 1 Komunijnych.
 5. W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu na Mszy św. będzie poświęcenie medalików dzieci 1 Komunijnych. Medaliki należy kupić we własnym zakresie.
 6. 8 grudnia w Niepokalane Poczęcie na prośbę Maryi jest przeżywana tzw. Godzina Łaski. W tym dniu od 12.00 do 13.00 będzie otwarty nasz kościół i wystawiony Najświętszy Sakrament. Bardzo zachęcam, aby w tym czasie przyjść do kościoła i korzystać ze zdroju łask obiecanych przez Maryję. Kto nie może być w tym czasie w kościele, niech modli się w domu.
 7. Pan Tomaszewski z Poznania, który jest historykiem piszącym książkę o Kresach zwraca się z serdeczną prośbą o kontakt do mieszkańców Serbów, którzy pochodzą z rejonu Podhorowce lub mają wiedzę o tym rejonie. Szczegółowych informacji udziela pan sołtys.
 8.  W miejsce nieodbytej pielgrzymki do Ziemi Świętej organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Rzymu i sanktuariów we Włoszech w terminie 11-18 kwietnia. Szczegółowy plan jest na stronie parafialnej i w gablotce.
 9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., miesięcznik Mały Gość Niedzielny na grudzień w cenie 7 zł., bezpłatne pismo Dobre Nowiny, oraz nowość: dwumiesięcznik Historia Kościoła. Jest to 1 nr bogato ilustrowanego pisma Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o naukowych dowodach na historyczność osoby Jezusa, o inkwizycji, o konflikcie w Ziemi Świętej i wiele innych. Cena tylko 12 zł., można kupić w zakrystii, natomiast przy wyjściu z kościoła świece na stół wigilijny w cenie 10 i 20 zł.
 10. Caritas naszej parafii prowadzi przedświąteczną zbiórkę trwałych produktów spożywczych na wsparcie osób będących w trudnej sytuacji materialnej. Produkty można włożyć do wystawionych 2 koszy. Na ten cel można również złożyć ofiarę do skarbonki Caritas przy konfesjonale.
 11. Za tydzień w 2 niedzielę Adwentu będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 12. Za chwilę zostaną poświęcone opłatki, które wkrótce wolontariusze dostarczą do naszych domów. Tradycyjnie do kopert można złożyć ofiarę na cele remontowe naszej parafii. Wszystkich wolontariuszy zapraszam na spotkanie w środę o godz. 18.00 na plebani.
 13. Bardzo dziękuję naszym Parafianom za rozmaitą pomoc w minionym tygodniu: państwu Dzieweczyńskim za wykonanie świec do wieńca adwentowego, panu Leszkowi za prace naprawcze. Bóg zapłać za prace porządkowe w kościele i wokół niego, a także za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i za coroczne ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła. Wszystkim Parafianom życzę pięknego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego i jak najgłębszego przeżycia czasu Adwentu.

Ks. Marek Waściński, proboszcz