Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Komunikat w sprawie uroczystości jubileuszowych bp. Pawła Sochy

Umiłowani Diecezjanie,

bp Paweł Socha, emerytowany biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, obchodzi w tym roku 50 rocznicę przyjęcia święceń biskupich oraz 65 rocznicę święceń kapłańskich.

Z okazji tych tak wyjątkowych rocznic Dostojny Jubilat będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. sprawowanej we wtorek 26 grudnia br. o godz. 12.00 w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

Gorąco proszę, aby tego dnia każda parafia i wspólnota zakonna na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej modliła się w intencji bp. Pawła, dziękując Bogu za jego długoletnią posługę pasterską oraz prosząc o zdrowie i siły na dalsze lata życia.

Jednocześnie wszystkich tych, którzy pragną osobiście towarzyszyć Czcigodnemu Jubilatowi w dniu 26 grudnia, serdecznie zapraszam do udziału w rocznicowej Eucharystii w Gorzowie Wielkopolskim.

Bp Paweł Socha urodził się 10 stycznia 1935 r. w Wojsławicach pod Radomiem. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1958 r. w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy. 16 listopada 1973 r. Ojciec Święty Paweł VI mianował go biskupem pomocniczym dla diecezji gorzowskiej. Święceń biskupich udzielił mu kard. Karol Wojtyła 26 grudnia 1973 r. Bp Paweł Socha przed długie lata posługiwał w naszej diecezji dzieląc się z nami swoją wiarą, mądrością, głoszonym Słowem Bożym i pasterską miłością. Był również aktywnym członkiem Konferencji Episkopatu Polski angażując się w pracę rozmaitych jej gremiów, zwłaszcza Komisji ds. Duchowieństwa. 16 stycznia 2012 r. przeszedł na emeryturę, nadal jednak pozostał w naszej diecezji i do dzisiaj kontynuuje swoją posługę wspierając w miarę potrzeb biskupa diecezjalnego.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi Pawłowi za jego świadectwo życia oraz gorliwą, pełną kompetencji i miłości pracę. Życzymy mu obfitych darów Bożych, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów naszej diecezji.

Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, proszę o modlitwę w intencji zasłużonego, oddanego Bogu i ludziom Pasterza.

+Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 6 grudnia 2023 r.