Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Adwentu – 17.12.2023r.

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks.mgr Piotr Wadowski z Gubina. Msze w tygodniu będą od poniedziałku do środy o 8.00 i 18.00. Wyjątek będzie we wtorek, ze względu na spowiedź, Msza wieczorna będzie o 17.30. Dziś o 16.00 będzie nauka rekolekcyjna dla kandydatów do bierzmowania.
 2. Spowiedź przedświąteczna będzie 19 grudnia we wtorek od 7.30 do 8.00, oraz od 16.30 do 17.30.
 3. Odwiedziny chorych przed Świętami będą we wtorek od godz. 11.30.
 4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafi.
 5. W czwartek i piątek o 17.00 będą 2 ostatnie Msze św. roratnie, na które szczególnie zapraszam dzieci.
 6. W czwartek 21 grudnia o godz. 18.00 w szkolnej Sali gimnastycznej odbędą się Jasełka przygotowane przez dzieci naszej szkoły, na które wszyscy parafianie są zaproszeni.
 7. Dekorowanie kościoła i ubieranie choinek będzie w czwartek po Mszy św. prosimy chętne osoby do pomocy, również po szkolnych Jasełkach.
 8. W miejsce nieodbytej pielgrzymki do Ziemi Świętej organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Rzymu i sanktuariów we Włoszech w terminie 11-18 kwietnia. W programie m.in. Neapol i ks. Dolindo Ruotolo, Pompeje, San Giowanni Rotondo i św. kapłan Pio, Manopello, Castel Gandolfo, Lanciano, Rzym i wiele innych. Szczegółowy plan jest na stronie parafialnej i w gablotce. Zapisy w zakrystii do końca stycznia.
 9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., miesięcznik Mały Gość Niedzielny na grudzień w cenie 7 zł., bezpłatne pismo Dobre Nowiny, oraz bardzo ciekawy dwumiesięcznik Historia Kościoła w cenie 12 zł. Został ostatni egzemplarz, który można kupić w zakrystii.
 10. Jeszcze dziś można ofiarować produkty żywnościowe dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej. Przygotowane paczki będą dostarczane w poniedziałek. Na ten cel można również złożyć ofiarę do skarbonki Caritas przy konfesjonale. Niewielka ilość małych świec będzie jeszcze do nabycia na Mszy o 12.00.
 11. Wczoraj nasi ministranci wystąpili w rejonowej piłkarskiej lidze ministranckiej zajmując 4 miejsce wśród 8 parafii, ale do dalszej fazy rozgrywek nie przeszli.
 12. W przyszłą 4 niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Z tego powodu będą tylko 2 pierwsze Msze, czyli o 8.00 i 12.00, natomiast nie będzie Mszy o 17.00. Pasterka będzie tradycyjnie o północy w Serbach i o 22.00 w Goli. Udział w Pasterce nie jest Mszą niedzielną, ale już z Uroczystości Bożego Narodzenia. Mimo niedzieli, Episkopat Polski zachęca, aby tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia zachować post i nie spożywać pokarmów mięsnych, ani alkoholu.
 13. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy roznieśli opłatki do mieszkańców naszej parafii i wszystkim sprzedającym świece. Dziękuję Różom za modlitwę różańcową przed Mszą św w tygodniu i proszę też różę męską o włączenie się w to dzieło modlitewne wg ustalonego grafiku. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie się w liturgię Mszy św, a także za coroczne ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła i za opłatki,  za ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie z ubiegłej niedzieli, za dary materialne i pieniężne na Caritas, i za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom życzę dobrego wypoczynku i jak najgłębszego przeżycia czasu rekolekcji i owocnej dobrze przygotowanej spowiedzi św. Szczęść Boże!

Ks. Marek Waściński, proboszcz