Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 07.01.2024r.

 1. Dziś przeżywamy 1 niedzielę miesiąca, czyli tzw. niedzielę adoracyjną.
 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia i od jutra zaczyna się tzw. okres zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 będzie śpiewał chór parafialny Magnificat z głogowskiej kolegiaty, który zaprezentuje również po Eucharystii polskie kolędy. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 4. Zbiórka dla wszystkich ministrantów przed kolędą dzisiaj o godz. 18.00.
 5. W dni powszednie stycznia ze względu na kolędę Msze św. są o godz. 15.00. Z tego powodu w styczniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy proszę zgłaszać przed południem.
 6. W najbliższą sobotę Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 18.00.
 7. W miejsce nieodbytej pielgrzymki do Ziemi Świętej organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Rzymu i sanktuariów we Włoszech w terminie 11-18 kwietnia. W programie m.in. Neapol i ks. Dolindo Ruotolo, Pompeje, San Giowanni Rotondo i św. kapłan Pio, Manopello, Castel Gandolfo, Lanciano, Rzym i wiele innych. Szczegółowy plan jest na stronie parafialnej i w gablotce. Zapisy w zakrystii do końca stycznia.
 8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
 9. W tym tygodniu pragnę odwiedzić Parafian z duszpasterską wizytą kolędową wg następującego planu:
       Poniedziałek 08.01  – ul. Parkowa i Złote Piaski
        Wtorek 09.01           – ul. Rumiankowa, Makowa, Wodna
        Środa 10.01              – ul. Słoneczna i Wiosenna
        Czwartek 11.01        – ul. Gospodarcza
        Piątek 12.01             – ul. Ogrodowa – nieparzyste
        Sobota  13.01           – ul. Ogrodowa – parzyste i Żytnia
   Rozpoczynam od 15.30, a w sobotę od 10.00. Proszę, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni, abyśmy razem się pomodlili, porozmawiali i przyjęli błogosławieństwo. Na stole niech będzie Biblia i woda święcona wraz z kropidełkiem, krzyż i zapalone świece.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za wczorajszy wspólny opłatek parafialny wszystkim przybyłym, zespołowi Serbowiacy, wszystkim, którzy upiekli ciasta i pomogli zorganizować to wspólne spotkanie. Bardzo dziękuję anonimowym sponsorom za ufundowanie nowego zielonego ornatu, który wkrótce będzie poświęcony. Bóg zapłać za ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła, za opłatki,  za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i konto parafialne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku w Dzień Pański i udanego całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz