Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Święto Babci i Dziadka

Dzisiaj (21 stycznia) obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. To doskonała okazja, by podziękować im za to, co dla nas zrobili i za to, że po prostu są. Bo kto tak pięknie jak Babcia czyta wnukom, kto tak pociesza ich i wspiera? A Dziadek – to równie ważna dla wnuków osoba, która potrafi świetnie wytłumaczyć „jak to działa” i naprawić niejedną zabawkę.

Dzieci na Dzień Babci i Dzień Dziadka często tworzą własnoręcznie robione laurki, które wręczają swoim dziadkom i składają im życzenia, a w przedszkolach, świetlicach i domach kultury organizowane są dla nich różnego rodzaju spotkania, występy artystyczne dzieci i drobny poczęstunek. I my dołączamy się do życzeń składanych przez dzieci i wszystkim babciom i dziadkom życzymy zdrowia, długich lat życia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.