Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Zwykłą – 28.01.2024r.

 1. Do końca stycznia stycznia Msze św. są o godz. 15.00. Od czwartku wracamy do godz. 17.00.
 2. W środę kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 15.30 – 16.30, natomiast w piątek do godz. 16.00.
 3. 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane M.B. Gromnicznej. W tym dniu przychodzimy do kościoła ze świecami, najlepiej od chrztu. W tym dniu przypada 1 piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. od godz. 16.15.
 4. 2 lutego od godz. 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
 5. W tym tygodniu przypada 1 sobota miesiąca, nabożeństwo pierwszo sobotnie  wraz ze zmianą tajemnic żywego różańca od godz. 10.00.
 6. W najbliższy czwartek 1 lutego po Mszy św. będzie demontaż choinek i dekoracji świątecznej. Prosimy o pomoc chętne osoby, zwłaszcza rodziców dzieci 1 Komunijnych.
 7. W miejsce nieodbytej pielgrzymki do Ziemi Świętej organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Rzymu i sanktuariów we Włoszech w terminie 11-18 kwietnia. W programie m.in. Neapol i ks. Dolindo Ruotolo, Pompeje, San Giowanni Rotondo i św. kapłan Pio, Manopello, Castel Gandolfo, Lanciano, Rzym i wiele innych. Szczegółowy plan jest na stronie parafialnej i w gablotce.
  Zapisy w zakrystii do końca stycznia.
 8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.,  a także Mały Gość Niedzielny już na miesiąc luty.
 9. Kolęda uzupełniająca dla wszystkich nieobecnych w poszczególnych dniach odbędzie się w najbliższy poniedziałek i wtorek. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystii.
 10. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom za okazaną pomoc w minionym tygodniu i dyżury na plebani. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i konto parafialne, zwłaszcza za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na fundusz remontowy. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku w Dzień Pański i udanego całego nowego tygodnia. Dzieciom, młodzieży szkolnej i nauczycielom życzę zapału w pracy i nauce w nowym semestrze szkolnym.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego zmarłego Parafianina ś.p. Mieczysława Maliszewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Ks. Marek Waściński, proboszcz