Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Zwykłą – 4.02.2024r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, tzw. niedziela adoracyjna.
 2. W miniony poniedziałek zakończyłem tegoroczną wizytę duszpasterską „kolędę”. Odwiedziłem ok 65-70% naszych Parafian. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie przyjęli, dziękuję za czas wspólnych rozmów, wspólną modlitwę, za miłą atmosferę, za każdy uśmiech i cenne życzliwe uwagi, za złożone ofiary za opłatki, na naszą parafię, sprzątanie kościoła, i do dyspozycji proboszcza. Szczególnie dziękuję za bezcenną pomoc naszym ministrantom, którzy przez wiele dni przy rozmaitej pogodzie dzielnie mi towarzyszyli i kolędowali. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy podjęli mnie i ministrantów posiłkiem, a także niejednokrotnie służyli transportem. Osobne podziękowanie składam wszystkim różom różańcowym, które przez cały styczeń modliły się o dobre owoce tych spotkań, a także wszystkim, którzy pełnili dyżur na plebani. Serdeczne Bóg zapłać! Z ujemnych stron należy wspomnieć o wielu naszych Parafianach, którzy nie praktykują nie chodząc do kościoła lub chodząc sporadycznie. Problemem jest także unikanie spotkania z księdzem i wspólne mieszkanie bez sakramentu małżeństwa. Wiem, że czas kolędy jest bardzo ograniczony i często brakowało czasu, aby swobodnie porozmawiać o wielu ważnych sprawach. Dlatego bardzo chętnie spotkam się z każdym, kto tylko wyrazi taką ochotę w jakimkolwiek dogodnym czasie. Proszę śmiało dać mi znać i proszę się tego nie krępować.
 3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy
 4. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz. 15.30 – 16.30.
 5. Jutro z powodu wyjazdu nie będzie w Serbach Mszy św.
 6. W czwartek po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego, w tym dniu po Mszy św. o godz. 17.00 będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych wszystkim zmagającym się z poważną chorobą niezależnie od wieku. Sakrament Namaszczenia może przyjąć tylko osoba ochrzczona i będąca w stanie łaski uświęcającej. W tym dniu będzie zbiórka do puszek na rzecz hospicjów w naszej diecezji.
 8. Czynimy starania, aby w naszym zabytkowym kościele filialnym w Goli odtworzyć historyczne malowidła ścienne. Zależy nam na jak najwierniejszej rekonstrukcji tych dekoracji, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian, aby przeszukali swoje albumy ze starymi zdjęciami z uroczystości, które odbywały się w naszym kościele, na których widać chociaż mały fragment tych malowideł. Wszystkich mających takie fotografie prosimy o kontakt z ks. proboszczem tel. 607249434 lub p. Anną Zalewską tel. 698301488.
 9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.,  a także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży w cenie 7 zł.
 10. Znana jest już data wizytacji biskupiej w naszej parafii, będzie to niedziela 26 maja, czyli tydzień po 1 Komunii św.
 11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy w miniony czwartek zdemontowali dekoracje świąteczne i uporządkowali nasz kościół. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i konto parafialne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku w Dzień Pański i udanego całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz