Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Zbiórka na pomoc Ukrainie

Ukrainę już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, a jej mieszkańcy z każdym kolejnym dniem coraz mocniej odczuwają ubóstwo, głód i strach. W związku z tym odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w nadchodzącą Środę Popielcową (14 lutego br.) w każdej parafii przeprowadzona będzie w kościołach zbiórka do puszek. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas, na wsparcie i pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały w wyniku wojny oraz na wsparcie uchodźców w Polsce znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

Wpłat można także dokonywać na konto Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: 
Santander – 86 1090 1636 0000 0001 0345 9015 tytułem UKRAINA.

Ponadto indywidualne wsparcie można przekazać przez:
blik na telefon o treści UKRAINA przesłany pod numer +48 668 070 000
wysłanie SMS-a o treści UKRAINA pod numer 72052 (2,46 zł z VAT)

formularz na stronie caritas.pl/ukraina

Caritas w Polsce wspiera Ukrainę od początku konfliktu. Tylko w ramach programu Rodzina Rodzinie Caritas otoczyła opieką 1800 najbiedniejszych rodzin, które dzięki wsparciu finansowemu mogły zaspokoić najpilniejsze potrzeby. Ważnym aspektem działań jest reakcja na doraźne potrzeby w różnych regionach Ukrainy, m.in. remont szpitala, odbudowa domów po powodzi po wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce, zaangażowanie w organizację kolonii oraz wsparcie psychospołeczne dla dzieci z Ukrainy, które mierzą się z wojenną traumą. Skala pomocy Caritas jest ogromna, ale jeszcze większe są potrzeby. Zgłaszają to partnerzy współpracujący z Caritas Polska – Caritas-SPES i Caritas Ukraina – którzy docierają do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Działania Caritas Polska i Caritas Diecezjalnych nie ograniczają się do pomocy na Ukrainie, ale obejmują także uchodźców przebywających w naszym kraju. Udzielają jej m.in. poprzez 28 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które wspomagają ponad 92 tysięcy osób.