Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 1 Niedzielę Wielkiego Postu – 18.02.2024r.

 1. Dzisiaj przypada 3 niedziela miesiąca, taca jest przeznaczona na fundusz remontowy parafii.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 będzie wręczenie książeczek dzieciom 1 Komunijnym.
 3. Jutro Msza św. rano o godz. 8.00.
 4. W czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 5. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej tuż po Mszy św, natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.30.
 6. W przyszłą 2 niedzielę Wielkiego Postu corocznie jest prowadzona składka do puszek na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes.
 7. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki w godz. 15.30 – 16.30.
 8. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.,  Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży w cenie 7 zł. i kolejny nr Extra Gościa Niedzielnego w cenie 14 zł, który poświęcony jest tematyce Wielkiego Postu.
 9. Potrzeba jeszcze kilku osób, aby osiągnąć minimalną ilość na wyjazd do sanktuariów we Włoszech. Zapisy ostatecznie do końca lutego. Termin wyjazdu 11-18 kwietnia. W programie m.in. San Giowanni Rotondo i św. kapłan Pio, Neapol i ks. Dolindo Ruotolo, Pompeje – miasto zasypane przez wulkan, Lanciano z najsłynniejszym cudem eucharystycznym, Manopello z relikwią grobowej chusty Jezusa, Matera – jedno z najstarszych miast świata, które było plenerem w filmie Pasja, Monte Sant’ Angelo – sanktuarium na wysokości 850 m.n.p.m., Rzym z najważniejszymi zabytkami i środową audiencją generalną z papieżem Franciszkiem. Cena od osoby 5140 zł + 70 euro. Jest to pielgrzymka lotnicza. Zapraszam do zapisania się w zakrystii lub telefonicznie: 607249434
 10. Parafia w Szlichtyngowej organizuje pielgrzymkę do Medjugorie 10-17 czerwca, koszt 700 zł + 220 euro.
 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i konto parafialne, a także za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku w Dzień Pański, udanego całego nowego tygodnia i dobrego duchowego przeżycia okresu Wielkiego Postu.

Ks. Marek Waściński, proboszcz