Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Wielkiego Postu – 3.03.2024r.

 1. Dzisiaj przeżywamy 1 niedzielę miesiąca, czyli tzw. niedzielę adoracyjną.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będzie uroczyste zaprzysiężenie nowo powstałej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 3. Jutro przypada święto ku czci św. Kazimierza królewicza.
 4. We wtorek imieniny obchodzi nasz biskup pomocniczy Adrian Put, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 5. W środę 6 stycznia o godz. 19.00 na plebani odbędzie się spotkanie wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch z dyrektorem biura turystycznego AnDa. Na spotkanie należy przynieść dowód osobisty i pozostałą kwotę pieniężną razem z euro. Są jeszcze wolne miejsca.
 6. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej tuż po Mszy św, natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.30.
 7. Kancelaria parafialna czynna w środy i w piątki 15.30–16.30.
 8. W tym tygodniu przypada 1czwartek miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 16.30 o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 9. Bardzo zachęcam do korzystania ze spowiedzi wielkopostnej, możliwość codziennie przed każdą Mszą św.
 10. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.,  Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży w cenie 7 zł. Jest również nowy nr Historii Kościoła pisma pod patronatem Gościa Niedzielnego, w którym są bardzo ciekawe artykuły, m.in.: Skąd wziął się celibat, Hitler, Fatima i tajemnicza zorza, O zagubionej relikwii Prawdziwego Krzyża, Inkwizycja – fakty i mity, Czy istnieje tzw. Msza Wszechczasów, i wiele innych. Koszt 12 zł.
 11. Przypominam, że w obecnym Wielkim Poście nie będzie parafialnych rekolekcji ze względu na 8 dniowe misje święte, które odbędą się pod koniec czerwca. Spowiedź przedświąteczna będzie w czwartek 21 marca dla wszystkich Parafian w Serbach i w Goli. Szczegóły będą podane w niedzielę 17 marca.
 12. Do skarbonki przy konfesjonale można składać ofiarę jałmużny wielkopostnej. Natomiast do wystawionego obok kosza można od jutra wkładać artykuły żywnościowe, które za pośrednictwem PZC zostaną przed Świętami dostarczone najbardziej potrzebującym.
 13. Parafia w Szlichtyngowej organizuje pielgrzymkę do Medjugorie 10-17 czerwca, koszt 700 zł + 220 euro.
 14. Prośba o ogłoszenie w imieniu Młodzieżowej Grupy Pożarniczej OSP w Serbach. Młodzi kandydaci na strażaków zbierają fundusze na własny proporzec. W tym celu przyjmują zbędne puszki po napojach, które można przynosić do nowej remizy we wtorki 18.00-19.00 i w czwartki 17.00-18.00.
 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a także za ofiary z ubiegłej niedzieli do puszek na dzieło pomocy misjom. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego wypoczynku w Dzień Pański, udanego całego nowego tygodnia i dobrego duchowego przeżycia okresu Wielkiego Postu.

Ks. Marek Waściński, proboszcz