Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Wielkiego Postu – 10.03.2024r.

 1. Dzisiaj tzw. niedziela laetare, czyli niedziela radości.
 2. Rozpoczęły się prace remontowe w naszej świątyni dotyczące wymiany instalacji elektrycznej. W związku z tym, w tygodniu Msze św. i nabożeństwa są odprawiane w tymczasowej kaplicy na plebani. Spowiedź św. przed Mszą odbywa się w poczekalni przed kancelarią, która na czas remontu pełni funkcję tymczasowej zakrystii. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w minionym tygodniu przygotować te pomieszczenia, a także bardzo dziękuję wszystkim, którzy wczoraj wysprzątali kościół przed dzisiejszą niedzielą. Już teraz proszę o podobną pomoc w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Koszty remontu będą niestety dużo wyższe, niż pierwotnie zakładaliśmy.
 3. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest tuż po Mszy św, natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.30.
 4. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
 5. Kancelaria parafialna czynna w środy i w piątki 15.30–16.30.
 6. Bardzo zachęcam do korzystania ze spowiedzi wielkopostnej, możliwość codziennie przed każdą Mszą św. Spowiedź przedświąteczna będzie w czwartek 21 marca dla wszystkich Parafian w Serbach i w Goli. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę 17 marca.
 7. Wkrótce wolontariusze naszej parafii będą zbierać coroczne ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego grobu.
 8. W czwartek 14.03 na godz. 18.00 zapraszam wszystkich na pokaz filmu p.t. Największy z cudów. Jest to animacja na podstawie objawień św. Faustyny Kowalskiej i Cataliny Rivas. Film pokazuje głębię przeżywania Eucharystii i Spowiedzi św z tym wszystkim, co jest niewidzialne dla oczu. Seans odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Serbach. Ten film powinien zobaczyć każdy katolik, aby bardziej świadomie uczestniczyć w liturgii Mszy św. i Sakramentu Pokuty. Wstęp bezpłatny.
 9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.,  a także bezpłatne kalendarze na obecny rok.
 10. Można kupić świece paschaliki na stół wielkanocny w cenie 20 zł.
 11. Do skarbonki przy konfesjonale można składać ofiarę jałmużny wielkopostnej. Natomiast do wystawionego obok kosza można wkładać artykuły żywnościowe, które za pośrednictwem PZC zostaną przed Świętami dostarczone najbardziej potrzebującym. Kosz również będzie w tymczasowej kaplicy na plebani.
 12. Parafia p.w. NMP Królowej Polski w Głogowie zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 i 19.45.
 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie prace porządkowe w kościele i na plebani. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrego i radosnego przeżycia dzisiejszej niedzieli, udanego całego nowego tygodnia i dobrego duchowego przeżycia okresu Wielkiego Postu.

Ks. Marek Waściński, proboszcz