Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową – 24.03.2024r.

 1. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.30
 2. W miniony poniedziałek 18.03 w Zielonej Górze z rąk ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św. przyjął nasz Parafianin Dariusz Ratajczak  z Goli. To kolejny, już piąty nadzwyczajny szafarz w naszej parafii, a pierwszy w Goli. Życzymy mu w tej pięknej posłudze obfitych łask Bożych i własnego uświęcania się.
 3. Zakończyły się prace remontowe w naszej świątyni dotyczące wymiany instalacji elektrycznej. Nowa instalacja jest zgodna ze współczesnymi wymogami prawnymi i wymogami bezpieczeństwa i z pewnością posłuży nam przez wiele długich lat. Dobrze, że udało się wykonać wszystkie prace przed Świętami. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w piątek i w sobotę wykonali w kościele mnóstwo prac porządkowych, aby przed dzisiejszą niedzielą doprowadzić kościół do stanu używalności. Proszę przy tym, aby pozabierać swoje poduszki z ławek, gdyż wszystkie są bardzo zakurzone. Te, których nikt nie zabierze będą z kościoła usunięte.
 4. Przypadająca zwykle 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, ze względu na Wielki Tydzień została w tym roku przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia. Jednakże ze względu na okres 9 miesięcy od 25 marca do Bożego Narodzenia zachęcam, aby od jutra indywidualnie rozpocząć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ze stolika z gazetami można wziąć deklaracje, które uroczyście będą złożone 8 kwietnia.
 5. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy najważniejsze wydarzenia zbawcze w całym roku liturgicznym.
 6. Jutro po Mszy św. będzie w kościele budowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Bardzo prosimy o pomoc rodziców dzieci 1 Komunijnych i chętnych parafian.
 7. W Wielki Czwartek zapraszam na uroczystą Eucharystię, która jest pamiątką ustanowienia Najświętszego Sakramentu, oraz Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. W Serbach początek Mszy św. o godz. 18.00, w Goli o 16.00.
 8. W Wielki Piątek nie celebruje się Mszy św. Nabożeństwo z adoracją krzyża i uroczystym odczytaniem opisu męki i śmierci Jezusa odbędzie się w Serbach o godz. 18.00, w Goli o 16.00. Po nabożeństwie adoracja Jezusa w Grobie do 22.00. Ponadto w W.Piątek adoracja rano od 8.00 i ostatnia okazja do spowiedzi od 8.00 do 9.00, Droga Krzyżowa o 9.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00, którą ofiarować będziemy jako przebłaganie za grzechy aborcji. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary przy adoracji krzyża będą przekazane na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Pamiętajmy o dekoracji krzyży przydrożnych i misyjnych, chrzcielnicy i Świecy Paschalnej.
 9. W Wielką Sobotę rano adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00. Święcenie pokarmów wielkanocnych w Serbach o 10.00, 11.00 i 12.00; w Starych Serbach o 13.00; w Goli o 13.30.
  W trakcie święcenia pokarmów będą zbierane ofiary na nasze Seminarium Duchowne.
 10. W Wielką Sobotę uroczysta Wigilia Paschalna rozpocznie się w Serbach o godz. 20.00,    w Goli o 22.30 i zakończy się procesją rezurekcyjną. Proszę przynieść swoje świece.
 11. Zbiórki dla wszystkich lektorów, ministrantów i aspirantów w czwartek i piątek o 10.00.
 12. Serdecznie proszę chętne osoby o przedświąteczną pomoc w wygrabieniu liści i uprzątnięciu gałęzi z terenu przykościelnego, zwłaszcza proszę o pomoc rodziców dzieci 1 Komunijnych. Do tej akcji zapraszam w poniedziałek na godz. 16.00.
 13. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Bardzo pilne sprawy można zgłaszać od razu po Mszy św. do środy włącznie.
 14. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa. Msze św. o 6.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
 15. Wolontariusze naszej parafii zbierają coroczne ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu. Za już złożone ofiary serdecznie dziękuję.
 16. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.,  a także Mały Gość Niedzielny na miesiąc kwiecień w cenie 7 zł.
 17. Zostało jeszcze kilka świec paschalików na stół wielkanocny w cenie 20 zł.
 18. Do skarbonki przy konfesjonale można składać ofiarę jałmużny wielkopostnej.
 19. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za udział i wszelkie zaangażowanie w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami Serbów. Szczególne podziękowania składam paniom Agnieszce i Marcie za przygotowanie rozważań i strażakom za zabezpieczenie całej trasy. Bóg zapłać paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za posiłek dla księży spowiedników, a także kilku paniom za wykonanie okazałej palmy. Bardzo dziękuję za odnowienie baldachimu procesyjnego i wszelką pomoc w różnych pracach w minionym tygodniu. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknego świętowania dzisiejszej Niedzieli Palmowej i głębokiego przeżycia całego Wielkiego Tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz