Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na  Niedzielę Zmartwychwstania  Jezusa – 31.03.2024r.

  1. Dziś największa uroczystość w Kościele – dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dziś nie ma Mszy o godz. 17.00. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. o godz. 8.00 i 12.00. Jutro taca zbierana jest na potrzeby KUL –u.
  2. Przez cały tydzień trwa uroczysta oktawa świąt Zmartwychwstania. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Jednocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca, w którym odwiedzę chorych od 10.00 z posługą sakramentalną.
  3. W najbliższą środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W sobotę 6 kwietnia o godz. 10.00 Msza św. z Nabożeństwem Pierwszosobotnim wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Za sam fakt przystąpienia do spowiedzi św. można otrzymać łaskę odpustu zupełnego.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia i po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezjalnej.
  7. Przyszła niedziela jest jednocześnie pierwszą w miesiącu, a więc będzie to niedziela adoracyjna.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się krótki koncert wielkanocny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, na który serdecznie zapraszamy. Próby przed koncertem we wtorek i czwartek o godz. 18.00 w kościele.
  9. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
  10. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt. Szczególnie dziękuję naszemu katechecie panu Adrianowi za ofiarne przygotowanie całej służby liturgicznej i zaangażowanie w liturgię. Dziękuję wszystkim szafarzom Komunii św, lektorom i ministrantom, wszystkim czytającym i śpiewającym w czasie Triduum. Bardzo gorąco dziękuję naszej grupie dekoracyjnej za zbudowanie Grobu Bożego i Ciemnicy. Serdeczne Bóg zapłać panom strażakom za wartę przy Grobie, przygotowanie ogniska w W.Sobotę i efekty wizualne i dźwiękowe przy Grobie Bożym. Bóg zapłać dzieciom z OSP za pełnienie warty honorowej przy Bożym Grobie. Serdecznie dziękuję kilku osobom za wykonanie prac porządkowych przy kościele. Dziękuję za przystrojenie Grobu i ołtarza w kwiaty, za wysprzątanie kościoła, za dary na plebanię i za wiele Waszej dobroci, życzliwości, ofiarności. Wszystkim składam najserdeczniejsze Bóg zapłać i życzę pięknego świętowania Zmartwychwstania Chrystusa przez całą Oktawę i miłego wypoczynku w gronie najbliższych.

Ks. Marek Waściński, proboszcz