Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia  Parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocną – 28.04.2024r.

 1. Jutro przypada święto ku czci św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy, w sobotę św. Floriana, patrona strażaków i hutników.
 2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą codziennie po Mszy św. o 17.00.
 3. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Z tej racji w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Pamiętajmy o wywieszeniu biało czerwonych i biało niebieskich flag.
 4. W maju będziemy przeżywać kilka bardzo ważnych wydarzeń duszpasterskich: uroczystość 1 Komunii św. 19 maja, natomiast w piątek 17 maja dzieci przystąpią do 1 spowiedzi św. 13 maja rozpoczniemy comiesięczne Nabożeństwa Fatimskie, które potrwają do 13 października. 26 maja będziemy gościć ks. Biskupa Pawła Sochę z okazji oficjalnej wizytacji naszej parafii. Wszystkie te wydarzenia gorąco omadlajmy.
 5. W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąca, okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość, chorych odwiedzę w czwartek 2 maja.
 6. Nabożeństwo 1 sobotnie wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca 4 maja od godz. 10.00. Serdecznie zapraszam wszystkich członków róż różańcowych zarówno z Serbów, jak i z Goli.
 7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w środę od godz. 15.30.
 8. W sobotę 4 maja w Rokitnie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka służby liturgicznej, natomiast w niedzielę 5 maja będzie w Paradyżu diecezjalna pielgrzymka Przyjaciół Paradyża. Proszę o kontakt osoby chętne do wyjazdu.
 9. Parafia Miłosierdzia Bożego w Głogowie organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Wilna, Warszawy i Niepokalanowa 17-21 sierpnia. Koszt 1800 zł. Szczegóły na plakacie.
 10. Parafia św. Maksymiliana w Głogowie organizuje coroczną pielgrzymką do Częstochowy 25-26 maja. W programie Góra św. Anny i zamek w Mosznej. Koszt 340 zł, w tym nocleg z wyżywieniem.
 11. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł. Mały GN w cenie 7 zł.
 12. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci 1 Komunijnych i innym Parafianom za skoszenie trawy i prace wykonane przy zieleni. Bardzo dziękuję anonimowej Parafiance za ufundowanie nowego pięknego kompletu ampułek, które będą używane przy uroczystych Mszach św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękuję za Mszę św. w mojej intencji, modlitwę, pomoc i wszelką serdeczność okazaną mi w dniu imienin! Niech Pan Bóg wynagrodzi za dobre serca! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli, dobrego wypoczynku w gronie najbliższych i miłego całego długiego weekendu.

Ks. Marek Waściński, proboszcz