Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 29.12.2o19

1. Dzisiaj niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego, Niedziela Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich.
  2. We wtorek zakończenie starego roku o godz. 17.oo, zapraszam wszystkie rodziny naszej parafii na Mszę Św. i nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok.
  3. W środę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Święto nakazane – obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
  4. W środę, po Mszy Św. o godz. 17.oo, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca
  6. W ubiegłym tygodniu rozpocząłem odwiedziny duszpasterskie zwane Kolędą. Udaję się do mieszkań naszych parafian, aby błogosławić dom, wspólnie się modlić oraz porozmawiać o życiu naszej parafii. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako wydarzenie religijne. Na to spotkanie przygotujmy nakryty białym obrusem stół, krzyż, palące się świece, wodę święconą.

Porządek kolędy:
    30 grudnia (poniedziałek) – Gola 81 – do końca od godz. 10.00
    2 stycznia (czwartek) – ul. Kościelna (nieparzyste i 28-38) od godz. 14.30
    3 stycznia (piątek) – ul. Kościelna (2 – 26) od godz. 14.30
    4 stycznia (sobota) – Stare Serby i ul. Dębowa od godz. 10.00
    5 stycznia (niedziela) – ul. Wałowa, Kolejowa i Wodna od godz. 13.30
    6 stycznia (poniedziałek) – ul. Krótka od godz. 13.30
  7. W przyszłą niedzielę 5 stycznia zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik WPiS.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.