Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

11 lutego – XXVIII Światowy Dzień Chorego; wspomnienie NMP z Lourdes

W najbliższy wtorek 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia obchodzony jest także Światowy Dzień Chorego, który ustanowiony został przez św. Jana Pawła II. Papież Franciszek na ten dzień wystosował orędzie w którym w pierwszych słowach mówi: „Słowa Jezusa: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11,28) wskazują na tajemniczy kierunek łaski, która objawia się ludziom prostym i daje wytchnienie utrudzonym i zmęczonym. Słowa te są wyrazem solidarności Syna Człowieczego wobec ludzkości dotkniętej smutkiem i cierpieniem.”

 Niech ten dzień stanie się dla nas i całego Kościoła wezwaniem i poświęceniem na modlitwę, refleksję i dostrzeżenie tych, którzy często przykuci do łóżka – zmagają się w cierpieniu z chorobą.

W dniach 10-11 lutego członkowie Parafialnego Zespołu Caritas odwiedzą chorych, samotnych i w podeszłym wieku zanosząc im wsparcie duchowe i modlitwę. Pamiętajmy o opiece i pomaganiu ludziom chorym.

Zapraszamy na wtorkową Mszę św. na godz. 17.00 osoby chore i cierpiące. Jeśli w naszym otoczeniu są takie osoby, które mają na tyle sił aby dotrzeć do kościoła pomóżmy im, aby mogły uczestniczyć we Mszy św. połączonej z namaszczeniem chorych.