Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna – 18 czerwca

W czwartek 18 czerwca przypada liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna.
O godz. 11.00 odprawiona zostanie uroczysta msza św. ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej z homilią z udziałem księży z dekanatu Rokitno (przewodniczy ks. Bp Tadeusz Lityński).

Diecezjalne sanktuarium maryjne proponuje bogaty program obchodów dla różnych grup wiernych. Z uwagi na szczególną sytuację epidemiczną zaprasza również do duchowej łączności i korzystania z transmisji wszystkich wydarzeń odpustowych na stronie internetowej www.rokitno.org.

Kulminacją wydarzeń odpustowych będą obchody centralne w niedzielę 21 czerwca z udziałem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla, który przekaże relikwie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego (transmisja w TVP 3 Gorzów Wielkopolski). Niedzielna suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 10.30.