Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą – 05.07.2020r.

 1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła.
 2. W dniach od 2 – 12 sierpnia odbędzie się kolejna 40 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Samemu Bogu przez Maryję”. Zapraszam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu:
  • 1 sierpnia (sobota) będziemy pielgrzymować z kościoła Bożego Ciała w Głogowie do Piersnej;
  • 8 sierpnia (sobota) z kościoła Bożego Ciała do Grodowca.
  • 12 sierpnia (środa) autokarami udamy się na Jasną Górę, gdzie uroczyście zakończy się jubileuszowa 40 pielgrzymka w czasach pandemii.
  • Zapisy na stronie Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej.
 3. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam do pielgrzymowania duchowego oraz materialnego wsparcia pątników.
 4. Rozpoczął się czas wakacji, dlatego pamiętajmy o obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii, modlitwie i przestrzeganiu przepisów np. drogowych, korzystania z kąpielisk, poruszania się szlakami turystycznymi.
 5. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.
 6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W sobotę Św. Benedykta – patrona Europy – święto.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik WPiS.
 9. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu naszego parafialnego święta. Za udział w sumie odpustowej: Liturgicznej Służbie Ołtarza, górnikom i dziewczynkom sypiącym kwiatki, przybyłym gościom i parafianom.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.