Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21.02.2021r.

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 15.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 2. W poniedziałek święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
 3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w dniach: 28 lutego – 03 marca. 
  W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona tradycyjna zbiórka na rekolekcje i kwiaty do Bożego Grobu.
 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa przypominające nam mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa:
  – w niedzielę o godz. 16.3o – Gorzkie Żale
  – w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.3o.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek cele misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
 7. W Wielkim Poście będę odprawiał Msze Święte u chorych.
 8. Przypominam, że w związku z ograniczeniami, co do ilość osób przebywających w kościele, Msze Święte w niedziele i święta są transmitowane. Transmisje z naszego kościoła możemy oglądać za pośrednictwem naszej strony internetowej, a także poprzez media społecznościowe: YouTube oraz Facebook, gdzie funkcjonujemy pod nazwą „Parafia Serby”. Harmonogram transmisji, jak i odnośniki do naszych profili społecznościowych możemy znaleźć na stronie parafialnej w zakładce „Na żywo”.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.