Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu – 04.12.2022r.

1. Pierwsze niedziele miesiąca będą tzw. Niedzielami Adoracyjnymi. W tych dniach będzie krótkie kazanie i po ogłoszeniach parafialnych wystawienie Najświętszego Sakramentu z prowadzoną Adoracją.
  2. Codziennie od pon. do piątku o godz. 17.00 Roraty o NMP, na które zapraszam wszystkie dzieci z lampionami, a zwłaszcza dzieci 1 Komunijne. Zapraszam również kandydatów do bierzmowania i wszystkich chętnych.
  3. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie i sprzedaż książeczek dla dzieci  1 Komunijnych. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie z rodzicami dzieci 1 Komunijnymi. W Goli sprzedaż i poświęcenie książeczek w 3 niedzielę Adwentu. Cena książeczki 10 zł.
  4. W czwartek przypada Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie będzie Rorat, natomiast odbędzie się poświęcenie medalików dzieci 1 Komunijnych. W Goli poświęcenie medalików dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00.
  5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  6. Spowiedź adwentowa z udziałem księży z naszego dekanatu odbędzie się 15 grudnia. Codzienne jest okazja do spowiedzi ok 20 min. przed Mszą św.
  7. Są jeszcze świece na stół wigilijny w cenie 10 i 20 zł.
  8. Intencja na grudzień dla róż różańcowych:
    O łaskę silnej wiary, zaufania i wierności Jezusowi dla wszystkich Parafian.
  9. Do przygotowanych koszy w kościele można wkładać produkty żywnościowe, z których parafialny Caritas zorganizuje świąteczne paczki dla ludzi potrzebujących pomocy z naszej parafii. Zamiast produktów żywnościowych można też na ten cel złożyć ofiarę do skarbonki Caritas umieszczonej przy konfesjonale.
  10. Wkrótce będą roznoszone do domów przez wolontariuszy z parafii poświęcone już opłatki, na które będzie można złożyć dobrowolną ofiarę przeznaczoną na doposażenie parafii.
  11. Można kupić najnowszą prasę katolicką: tygodniki Niedziela – 10 zł, Gość Niedzielny – 8 zł.
  12. W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy kwotę 2096 zł.
    Dziś po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
  13.  W niedzielę 11.12 po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7, 8 i 1 ponadpodstawowej.
  14. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w rozmaitą pomoc liturgiczną i organizacyjną przy naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom za wpłaty na sprzątanie naszego kościoła, na fundusz remontowy i na wszelkie potrzeby naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać!
  15. Życzę błogosławionej niedzieli i dobrego, radosnego przeżywania okresu Adwentu pod opieką Najświętszej Maryi Panny.
  16. Intencje mszalne.

Ks. Marek Waściński