Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 01.01.2023r. – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to również 1 niedziela miesiąca, którą przeżywamy, jako niedzielę adoracyjną. Dzisiaj za odmówienie lub odśpiewanie hymnu Ciebie Boga Wysławiamy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto nakazane. W tym dniu święcimy wodę, kredę i kadzidło. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań, jako publiczne wyznanie wiary chrześcijańskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca z uroczystości jest przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godz. przed każdą Mszą św. Ze względu na Uroczystość Objawienia Pańskiego, chorych odwiedzę w czwartek od godz. 9.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 wraz ze zmianą tajemnic różańcowych.
 4. W piątek po Mszy sw. o godz. 17.00 zapraszam wszystkie wspólnoty i wszystkich chętnych na spotkanie opłatkowe na plebani.
 5. W starym roku zakończyłem odwiedziny duszpasterskie w Goli, a od 2 stycznia będę odwiedzał Parafian w Serbach i Starych Serbach. Jest to czas wspólnej modlitwy, zapoznania się, błogosławieństwa mieszkańców i domów. Proszę, aby w miarę możliwości byli obecni wszyscy domownicy. Ze względu na trwającą w styczniu kolędę pilne sprawy kancelaryjne proszę planować na czas przedpołudniowy.
 6. Można kupić nowy nr tygodnika Niedziela – 10 zł. Gość Niedzielny jest aktualnym świątecznym podwójnym wydaniem – 15 zł. Mały Gość Niedzielny na styczeń – 7 zł.
 7. Sugeruję, aby odtąd ofiarę za Mszę składać w zakrystii przed Mszą św. dzięki czemu jest pewność, że we Mszy uczestniczą osoby zamawiające intencję, a także jest pewność, że nie doszło do pomylenia terminu Mszy św.
 8. W trakcie trwania kolędy Msze św. od poniedziałku do piątku będą o godz. 15.00. Osoby, które już zamówiły Msze o 17.00 proszę o osobisty kontakt.
 9. Spotkanie dla ministrantów chcących chodzić „po kolędzie” w sobotę o 9.00 na plebani.
 10. Bardzo dziękuję za ofiary wpłacane na sprzątanie kościoła, dla organistów, za opłatki i na wszelkie potrzeby parafii.
 11. Plan kolędy:
  2 stycznia – Kościelna nieparzyste, oraz 38-26. Od godz. 15.30
  3 stycznia – Kościelna parzyste 2-22, oraz Wałowa. Od godz. 15.30
  4 stycznia – Krótka. Od godz. 15.30
  5 stycznia – Kolejowa, Sławska i Wodna. Od godz. 15.30
  7 stycznia – Stare Serby. Od 12.30

     Ks. Marek Waściński