Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą – 3.09.2023r.

 1. Wczoraj odbyła się uroczystość dożynkowa w Serbach. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego święta dziękczynienia za tegoroczne plony, a także dziękuję za wszystkie dary ołtarza i ofiarę od rolników, sadowników, działkowców i przyrodników.
 2. Dziś przypada 1 niedziela miesiąca, czyli tzw. Niedziela Adoracyjna.
 3. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. dla uczniów, rodziców i nauczycieli będzie w poniedziałek o godz. 8.00.
 4. W najbliższy wtorek 5 września odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 10.00.
 5. Dzisiaj w godz 13.00 – 15.00 na terenie przy kościele odbędzie się piknik dla dzieci i rodziców zainteresowanych szkołą języka angielskiego powstającą przy naszej parafii. Szczegóły na plakacie w gablotce i naszej stronie parafialnej.
 6. Dziś o godz. 9.30 w głogowskiej kolegiacie odbędzie się Msza św. i modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez zaproszonych z USA gości, oraz znanego ewangelizatora Marcina Zielińskiego. Szczegóły na plakacie.
 7. W piątek przypada święto Narodzenia NMP, a w sobotę rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.
 8. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich ministrantów i aspirantów wraz z rodzicami na grill i pokaz filmu w ogrodzie za plebanią.
 9. Można zamawiać Msze św. na przyszły rok w kancelarii parafialnej w środę  i w piątek 15.30 – 16.30.
 10. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD, wszystko, co jest zasilane energią elektryczną) Na stoliku z gazetami są do wzięcia ulotki dotyczące tej akcji. Wszelki sprzęt elektryczny można przynosić do bazy ZGK przy ul. Brzozowej w Serbach 4 i 5 września do godz. 16.00.
 11. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., a także miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.
 12. Bardzo dziękuję grupie Parafian, która w minionym tygodniu wykonała gruntowne prace porządkowe przy zieleni wokół kościoła. Dziękuję za skoszenie trawy i ozdobienie kościoła kwiatami. Serdecznie dziękuję Panu Sołtysowi i Panu Mateuszowi za wszelką pomoc po wydarzeniach w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wsparcie modlitewne, oraz za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii na tacę i na konto parafialne. Wszystkim Parafianom życzę dobrego świętowania Niedzieli, wypoczynku i udanego całego nowego tygodnia.

Ks. Marek Waściński, proboszcz