Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę zwykłą – 19.11.2023r.

 1. Dziś nabożeństwo wypominkowe po Mszy św. o godz. 17.00, w tygodniu codziennie tuż po Mszy św.
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona fundusz remontowy naszej parafii.
 3. W najbliższą sobotę, 25 listopada, w Grodowcu odbędą się Modlitewne Wieczory Młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym. Będzie to czas dziękczynienia za ŚDM w Lizbonie, dzielenia się świadectwem uczestników tamtych wydarzeń oraz okazja do wspólnej modlitwy młodych ludzi z całej diecezji. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Zakończenie czuwania o 21.15. Plan spotkania:
  16.00 Recepcja – wydawanie przygotowanych materiałów
  17.00 Rise Up! (zawiązanie wspólnoty, świadectwa z ŚDM, uwielbienie)
  18.00 Eucharystia
  19.00 Agapa (poczęstunek dla uczestników)
  19.45 Katecheza
  20.15 Adoracja
  21.00 Apel Jasnogórski
  Zapisy chętnej młodzieży od 7 klasy SP wzwyż po każdej Mszy św w zakrystii.
 4. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.
 5. Również można w zakrystii kupić na przyszły rok książkę – kalendarz p.t. Słowo na każdy dzień, Ewangelia 2024. Są tu teksty Ewangelii z komentarzami na każdy dzień przyszłego roku. Jest to bardzo pomocne dzieło dla tych, którzy codziennie chcą się karmić Ewangelią, a także piękny prezent świąteczny. Mały format kosztuje 17 zł, większy 34 zł. Kupić można tylko do końca listopada. 
 6. Za tydzień będziemy przeżywać ostatnią niedzielę roku liturgicznego ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego. W naszej parafii będziemy gościć kleryka 2 roku, który po południu spotka się z lektorami, ministrantami i aspirantami.
 7. Bardzo dziękuję wielu Parafianom za modlitwę, wszelką pomoc i wsparcie w minionym tygodniu. Dziękuję rodzicom i dzieciom 1 Komunijnym za wczorajszą pomoc w sprzątaniu liści. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a także za zeszłotygodniowe ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie i za coroczne ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła. Wszystkim Parafianom życzę pięknego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego w gronie najbliższych.

ks. Marek Waściński, proboszcz