Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

8 grudnia obchodzić będziemy święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Niewielu w Polsce słyszało o objawieniach Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle, choć przyjęło się już w licznych parafiach nabożeństwo zwane Godziną Łaski. Przypada ono w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia od godziny 12 do 13. U jego początków są właśnie objawienia Matki Bożej, która w bazylice w Montichiari 8 grudnia 1947 roku powiedziała następujące słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.”
Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę

W tym dniu nasz kościół będzie otwarty od godz. od 12.00 do 13.00 i zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament. Bardzo zachęcam, aby w tym czasie przyjść do kościoła i korzystać ze zdroju łask obiecanych przez Maryję. Kto nie może być w tym czasie w kościele, niech modli się w domu.

Ks. Marek Waściński, proboszcz