Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na 2 Niedzielę Adwentu – 10.12.2023r.

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów.
 2. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 odbywają się Msze św. ku czci NMP zwane Roratami. Zapraszam na nie wszystkie dzieci, nie tylko 1 Komunijne, aby przychodziły z elektrycznymi lampionami. Dzieci każdego dnia będą otrzymuję obrazki do wklejania na specjalnej planszy. Głównym tematem Rorat jest stawianie szopki betlejemskiej razem ze św. Franciszkiem. Zachęcam wszystkie dzieci do pisania na papierowych kolorowych serduszkach wykonanego dobrego uczynku. Codziennie jest losowanie jednego serduszka z nagrodą.
 3. Dziś po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 4. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 20 grudnia.  
     W ramach rekolekcji w przyszłą niedzielę o godz.16.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Dokładny plan będzie w gablotce, a także na stronie internetowej i f-b naszej parafii. Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii.
 5. Bardzo zachęcam do korzystania ze spowiedzi św. w ciągu tygodnia, aby nie odkładać jej na ostatnią chwilę przed Świętami.
 6. W miejsce nieodbytej pielgrzymki do Ziemi Świętej organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Rzymu i sanktuariów we Włoszech w terminie 11-18 kwietnia. W programie m.in. Neapol i ks. Dolindo Ruotolo, Pompeje, San Giowanni Rotondo i św. kapłan Pio, Manopello, Castel Gandolfo, Lanciano, Rzym i wiele innych. Szczegółowy plan jest na stronie parafialnej i w gablotce. Zapisy w zakrystii do końca stycznia.
 7. Są do nabycia najnowsze tygodniki katolickie Niedziela i GN w cenie 10 zł., miesięcznik Mały Gość Niedzielny na grudzień w cenie 7 zł., bezpłatne pismo Dobre Nowiny, oraz nowy, bardzo ciekawy dwumiesięcznik Historia Kościoła w cenie 12 zł., który można kupić w zakrystii.
 8. Caritas naszej parafii prowadzi przedświąteczną zbiórkę trwałych produktów spożywczych na wsparcie osób będących w trudnej sytuacji materialnej. Produkty można włożyć do wystawionych 2 koszy. Na ten cel można również złożyć ofiarę do skarbonki Caritas przy konfesjonale. Zostało jeszcze trochę małych świec na stół wigilijny w cenie 10 zł.
 9. Jak co roku, wolontariusze roznoszą do naszych domów poświęcone przed tygodniem opłatki wigilijne. Tradycyjnie ofiarę można złożyć w zwrotnej kopercie na tacę lub w zakrystii.
 10. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów przed turniejem piłkarskim w piątek po Mszy św. na plebani.
 11. Bardzo dziękuję wszystkim roznoszącym opłatki do mieszkańców naszej parafii i sprzedającym świece. Składam serdeczne podziękowanie panu Leszkowi za ufundowanie nowego pulpitu liturgicznego przy sediliach, co jest zgodne z wymogami liturgicznymi. Dziękuję panu Katechecie Adrianowi za przygotowanie nowo przyjętych chłopców do służby ministranckiej. Dziękuję Różom za modlitwę różańcową przed Mszą św w tygodniu i proszę pozostałe róże o włączenie się w to dzieło modlitewne wg ustalonego grafiku. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie się w liturgię Mszy św, a także za coroczne ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła i za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom życzę pięknego wypoczynku, radosnego świętowania Dnia Pańskiego, oraz jak najgłębszego przeżywania czasu Adwentu.

Ks. Marek Waściński, proboszcz